1999 (fusie Seven Stars en Cape Town Spurs) Rob Moore John Comitis Rob Mc Donald John Lathan Cavin Johnson Ian Towers Rood/wit Total Premier Soccer League (South Africa) Norwich Park Newlands 52.491 Ikamva www.ajaxct.com Ajax Cape Town Opgericht Directeur commerciële zaken Directeur technische zaken Hoofdcoach Assistent-trainer Chief scout Manager jeugdopleiding(adm) Kleuren Shirtsponsor Afdeling Stadion Capaciteit Jeugdcomplex Website Foto: Ajax Cape Town Het in augustus 2000 in gebruik genomen jeugdcomplex van Ajax Cape Town is 'Ikamva' genoemd, een vertaling van 'de Toekomst' en daarmee een duidelijke verwijzing naar de jeugdopleiding in Amsterdam. opleiden tegelijkertijd. Het is een lange weg van de E2 (komend seizoen zelfs Fl) tot aan de Al, en er zijn vele factoren waardoor spelers tussentijds afhaken, of pas later instromen. Het is dus een continu proces van beoordelen, afwegen tegen mogelijk betere nieuwe spelers, laten afvallen, en uiteindelijk nieuwe binnenhalen. Zeker voor de hoogste elftallen, de A2 en de Al, is het moeilijk om op nationaal niveau betere spelers te vinden dan de jongens die al bij Ajax spelen. De beste en meest getalenteerde jongens van die leeftijd spelen bijna allemaal bij topclubs en wederzijds hebben we de stilzwijgende overeenkomst dat we deze jongens niet benaderen. Onze A-junioren kunnen het dus alleen afleggen tegen exceptionele talenten die worden gescout (door het natrekken van tips en het bekijken van vele internationale wedstrijden en toernooien) of afkomstig zijn uit het internationale programma. Er is echter geen garantie dat ontdekte buitenlandse talenten daadwerkelijk het eerste team halen. Bekendheid met het Ajax-systeem De voornaamste reden om te werken met buitenlandse clubs is dat de spelers al een gedeeltelijke Ajax-opleiding achter de rug hebben wanneer we besluiten ze naar Amsterdam te halen. Voorheen bleek namelijk dat ze niet bekend waren met bepaalde tactieken en details van het Ajax- systeem. Bovendien spraken ze de taal niet en vonden ze het moeilijk om zich aan te passen aan zowel de Nederlandse als de Ajax-cultuur. Er zijn in het buitenland voldoende jonge spelers die goed kunnen meekomen op het Foto: Louis van de Vuurst hoogste jeugdniveau, maar het bij Ajax niet zouden redden. Wanneer we deze jongens twee jaar eerder ontdekken, kunnen zij wellicht wel meekomen op het Ajax- niveau. Het is namelijk van belang dat wij minimaal twee jaar de tijd hebben om deze buitenlandse talenten bekend te maken met het Ajax-systeem. Zij moeten weten wat we nu en in de toekomst van ze verwachten en moeten in deze periode Nederlands leren spreken. Dat een dergelijke aanpak werkt, weten we uit ervaring. John O'Brien, Abubakari Yakubu en Daniel Cruz zijn weliswaar geen directe voorbeelden van spelers afkomstig uit de drie buitenlandse clubs, maar zijn wel een product van de eigen jeugdopleiding. Ze zijn jong ingestroomd, hebben zich aangepast aan en ontwikkeld in de Germinal Beerschot Antwerpen beschikt over twee jeugdcomplexen, Rozemaai (foto) en Veltwijckpark, het oude complex van Germinal Ekeren. Germinal Beerschot Opgericht Voorzitter Raad van Bestuur Afgevaardigd Bestuurder G.C. Hoofdcoach Assistent coaches Directeur Jeugdopleiding Technical Supervisor Jeugdacademie Kleuren Shirtsponsor Afdeling Stadion Capaciteit Jeugdcomplexen Website Antwerpen 1999 (fusie Germinal Ekeren en KW Beerschot) Marc van Beek Bob-Jan Hillen Franky Van Der Eist Simon Tahamata, Willie Wellens Urbain Haesaert Henk Mariman Paars/geel/rood De Post Eerste Klasse (België) Olympisch Stadion 12.388 Veltwijckpark (Ekeren); Rozemaai (Antwerpen) www.germinal-beerschot.com 148 AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 148