Steven Pienaar, afkomstig van Ajax Cape Town, is een van de eerste voorbeelden van een speler die is overgekomen van een van de buitenlandse clubs. De van Germinal Beerschot Antwerpen afkomstige Bram Verbist is keeper van Ajax A1. Foto: Osman Photos Een jeugdelftal van Ashanti Goldfields. uitgebreid en Tonnie Bruins Slot is toegevoegd aan het internationale traject, waar hij verantwoordelijk is voor Europa (G.B.A. en Haarlem). Lange weg Sinds jaar en dag - tot aan het einde van de jaren negentig - waren het de jeugdopleiding en de daarbij behorende nationale en internationale scoutingsactiviteiten die voor voldoende nieuwe aanvoer zorgden. Al in een vroegtijdig stadium jonge talentjes ontdekken, binnen laten stromen in de E2 en er daarvan zoveel mogelijk door laten komen tot aan de Al, is het sterke aan de combinatie van gericht scouten en 15-16 jaar. Door het stellen van prioriteiten in het internationale traject is met betrekking tot deze twee clubs een pas op de plaats gemaakt. Immers, de gehele investering en opzet in de bovengenoemde drie landen moet allereerst op alle fronten optimaal aangepakt, bekeken en tussentijds geëvalueerd worden alvorens op andere plaatsen op een andere manier hetzelfde gerealiseerd kan worden: het binnenhalen van uitzonderlijke talenten in een leeftijd van 15-16 jaar, die duidelijk beter zijn dan de leeftijdsgenoten in Amsterdam, eventueel opgeleid in Ajax-stijl, en kunnen doorgroeien naar Ajax 1. Boven alles moet de speler dus uitzonderlijk getalenteerd zijn, en voldoen aan de normen waaraan alle jeugdspelers worden getoetst alvorens ze definitief worden toegelaten. In dit kader is uiteindelijk het internationale traject een verlengstuk van de scouting geworden, waarbij de scoutingsrapporten mogelijk ook wat kunnen opleveren voor de buitenlandse clubs. De scoutingsstaf is Foto: Louis van de Vuurst AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002 147

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 147