Talenten opleiden in de Ajax-stijl Allianties Ajax heeft een meerderheidsbelang in drie buitenlandse clubs. Het doel hiervan is om bij de clubs een, mede door Ajax te leiden, volwaardige jeugdopleiding op te zetten, zodat plaatselijke talenten vroegtijdig kunnen worden ontdekt en kunnen worden opgeleid naar Ajax-normen. Ajax' manager van de buitenlandse opleidingen Jan Pruijn, sinds januari 2001 in het bijzonder verantwoordelijk voor het Afrikaanse continent, licht de filosofie achter het internationale traject toe. samenwerkingsovereenkomsten gesloten met Alianza Lima (Peru) en Chivas Guadalajara (Mexico). Deze overeenkomsten zijn meer gebaseerd op het overdragen van onze knowhow in het opleiden van jeugd, en omgekeerd het naar Amsterdam brengen van alleen de meest talentvolle jeugdspelers in de leeftijd creëren. Een systeem dat Ajax in staat zal stellen zich de komende jaren weer aan de top van het Europese voetbal te nestelen. Allereerst zijn we samenwerkingsverbanden aangegaan met kwalitatief hoogstaande clubs in België, Zuid-Afrika en Ghana. Daarna zijn er ook nog formele door Jan Pruijn allianties van Ajax Zuid-Afrikaanse Ajax Cape Town, Ghanese Ashanti Goldfields en het Belgische Germinal Beerschot Antwerpen. Door het opzetten van jeugdopleidingen naar Ajax-model bij deze clubs zal enerzijds de kwaliteit van de club als geheel, en dus ook van het eerste team verbeteren (zowel Ajax Cape Town als Goldfields speelt dit seizoen in de African Cup), en zullen anderzijds regelmatig talentvolle spelers ter beschikking komen voor Ajax. Dat kan gebeuren vanuit de opleiding aldaar, maar ook vanuit de eerste teams (denk aan Steven Pienaar). In het laatste geval hebben de spelers al de nodige ervaring opgedaan in toch aansprekende nationale competities. Het ontwikkelen van getalenteerde jonge voetballers is altijd een van onze prioriteiten geweest en is tegenwoordig zelfs belangrijker dan ooit. In de afgelopen dertig maanden hebben we veel tijd en geld geïnvesteerd om het beste systeem van spelersontwikkeling in de wereld te 146 AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 146