Lucky Ajax De Bordjesclub Als nieuw onderdeel van het verenigingsleven werd in 1993 Lucky Ajax opgericht. Dit selecte gezelschap bestaat uit oud-Ajacieden die meer dan 100 wedstrijden in het eerste elftal hebben gespeeld. De naam 'Lucky Ajax' is heel bewust gekozen, met een knipoog naar de term die de pers in de loop der jaren zo vaak gebruikte. Jaarlijks komen de leden van Lucky Ajax bijeen voor een groot diner dansant en ook staan er ieder jaar diverse uitjes op het programma. Gevoetbald wordt er echter ook nog. Ieder jaar spelen de oud-Ajacieden zo'n dertig wedstrijden en het grootste deel hiervan bestaat uit openings-, jubileum- of gastwedstrijden. Over het algemeen worden deze duels druk bezocht, want iedereen wil de helden van weleer aan het werk zien. Foto's: Louis van de Vuurst Op 3 december 1937 deelde toenmalig voorzitter Marius Koolhaas voor de eerste keer een bordje uit. Zo'n 62 werkende leden met 25 jaar trouwe dienst ontvingen de later zo felbegeerde trofee. Een traditie was geboren, want nog steeds komen de mannen van de Bordjesclub jaarlijks bijeen en inmiddels hebben 112 leden een bordje ontvangen. De Bordjesclub werd opgericht in april 1946 en drie maanden later, op 27 juli, ontmoetten de leden elkaar voor het eerst in het Amsterdamse Minerva Paviljoen. Een keur aan ontmoetingen volgde en meestal kwam het gezelschap bijeen rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. De leden van de Bordjesclub zijn minimaal 25 jaar lid van Ajax. Voor deze jaren van trouwe dienst ontvangen zij een bijbehorend bordje. Wie 40 jaar lid is, ontvangt een bordje met zijn naam erop en een lidmaatschap van 50 jaar wordt gehonoreerd met de gouden Ajax-speld. Deze speld wordt voorzien van een briljantje wanneer iemand 60 jaar lid is en voor de echte doorzetters, zij die 70 en 75 jaar lid zijn, ligt een fraai Ajax-horloge in het verschiet. Naast de jaarlijkse bijeenkomst kent de Bordjesclub nog een andere traditie. Per keer worden namelijk een paar mannen die Foto: Louis van de Vuurst Jaarlijks komt de Bordjesclub op de Toekomst bijeen voor het traditionele diner. bij Ajax werken of zich voor de club inzetten, uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Voor velen een enorme eer, want de Bordjesclub ademt Ajax. Simon Tahamata is een van de voetballende leden van Lucky Ajax. De samenstelling van het elftal waarmee Lucky Ajax aantreedt, varieert van wedstrijd tot wedstrijd, maar het totaal aantal wedstrijden die de spelers voor Ajax 1 gespeeld hebben, is altijd enorm. 116 AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 116