De zaterdagafdeling Selectie zaterdag 1 Jamal Ahaddouch Dennis Bogaard Mare Geestman Tom Haveman Raymond Homoet Jerry de Koning Felix van der Kooi Dick Krommenhoek Aziz Ouaouirst Ronald Renzema Paul Reumer Patrick Schuurman Rogier Siemons Matthijs Teer Giorgio Tsie Arthur Vinkenoog Dennis van der Wal Maikel Zinhagel Kasper Zweerman Selectie zaterdag 3 Roel Assenmacher Patrick Bosschieter Arthur Brown Ron Dijkstra Ton Fens Nu no Ferreira Marcel Grootenboer Dave Hogendorp Robin Kortlevers Alex Kroes Peter kroes Richard Louwers Cees van Oevelen Donald de Randami Marco Reiz Jan de Ronde Toni de Sousa Cruz Ralf Volmer Cees Vos Tegenwoordig zijn de verschillende teams niet meer weg te denken bij Ajax, maar toch bestaat de zaterdagafdeling pas sinds 1983. In de visie van de toenmalige technisch directeur Johan Cruijff moest de zaterdag 1 uitgroeien tot verlengstuk van de jeugdopleiding. Dat is er niet van gekomen, maar sinds enige tijd bevindt de ploeg zich wel in de buurt van het hoogste amateurniveau. Een mooie prestatie, want in de beginperiode had niemand dit niveau voor ogen. Pas toen spelers als David Endt en Sjaak Swart de gelederen kwamen versterken, werden de eerste stappen op weg naar de amateurtop gezet. De man die deze stappen begeleidde, was lange tijd Dick de Groot. Leo Beenhakker vond hem in 1983 de aangewezen persoon om de zaterdag 1 onder zijn hoede te nemen. Pas toen Louis van Gaal hem in 1994 vroeg weer als jeugdtrainer aan de slag te gaan, nam Dick de Groot afscheid van de zaterdagafdeling, die tegenwoordig vier elftallen telt waarvan het vierde een veteranenelftal is. Trainers en leiders Elftal Trainer Leider Zaterdag 1 Edmond Claus Ernst Ligthart Zaterdag 2 Cees Boot Dolf van Zoest Zaterdag 3 Cees Boot Frans Grootenboer Edwin Oostenbrink Veteranen Henk Buskermolen Joop Leeuwendaal Wedstrijdsecretaris Wim Heisterkamp Rob Been (plv.) Scheidsrechters Ben Kraanen Jan van Oevelen Henk Reichardt Ed Renkema Selectie zaterdag 2 Mahdi Ahmed Ali Sari Ajari Jeroen van de Berg Raymond Bodok Jürgen Ceder Miguel Correira Veloso Arjan Duijnker Samir Ezzoubaa Sander de Goede Emiel Hessing Erik van Ingen Dave van Laar Lloyd de Meza Randy Petrus Jesse Schoevaart Rogier Vink Ron de Vries Donovan Wachter Samir Zahhaf Selectie veteranen Edwin Bakker Rob Breen Jan Buskermolen Honoré van Damme Willem van Eek Ruud Haarms Peter van de Hengst Wim Huymans Johan Jansen Robert Jonker Peter Kalse Joop Leeuwendaal Martin van Leuven Herman Pinkster Kenneth Pont Ab Scheltema Dick Schoenaker Frans Schoofs Pradeep Sheoratan Tinis van Teunenbroek Robert van Trappen Mark Vrolijk Dick van Wagtendonk Martin Wiggemansen Competitie-indeling zaterdag 1 Ajax Veensche Boys Amstelveen H Volendam DVS '33 VRC Geinoord VVZ '49 Montfoort Zuidvogels Odin '59 Zwaluwen '30 Boven: Mare Geestman is aanvoerder van het eerste zaterdagelftal. Midden: Arthur Vinkenoog, spits van de zaterdag 1. Onder: Een vaste waarde in de zaterdag 1 is Patrick Schuurman. 104 AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 104