Toernooien Kampioenen Talentendagen De jeugdelftallen van Ajax nemen deel aan sterk bezette toernooien in het buitenland. De tegenstand die zij hier ontmoeten en het gezamenlijk in het buitenland verblijven leveren belangrijke ervaringen op, zowel op voetbal- als op mentaal en persoonlijk gebied. Daarnaast organiseert Ajax zelf toernooien op de Toekomst. Dit jaar kenden alle in het kader van het honderdjarig bestaan georganiseerde jeugdtoernooien een zeer sterke bezetting. Ajacieden in Pisa: tijdens een buitenlandse trip wordt niet alleen gevoetbald, maar ook aandacht besteed aan studie en cultuur. In het afgelopen seizoen werden drie jeugdelftallen kampioen. De Dl en de D2 bleken de sterksten in hun afdeling en de A2 werd, voor de tweede achtereenvolgende keer, zelfs ongeslagen kampioen. Tijdens de rust van Ajax - MVY, de laatste thuiswedstrijd van het vorige seizoen, liepen de kampioenselftallen hun traditionele ereronde door het stadion. De A2 werd ongeslagen kampioen Een mooie Ajax-traditie: kampioenselftallen van de jeugd lopen een ereronde in het stadion. Hoewel het scoutingsapparaat van Ajax bijna dekkend is, worden in de krokusvakantie pok nog Talentendagen gehouden. Ton Pronk, hoofd scouting: 'Deze dagen zijn gegroeid uit een instuif die Ajax in de jaren zeventig in de Meer hield. Nu zijn de Talentendagen vooral voor voetballertjes van acht tot twaalf jaar. Ook spelers buiten de straal van dertig kilometer melden zich aan. Van de Talentendagen houden we altijd spelers over.' AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001 97

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 97