Studie- en begeleidingscommissie Gastgezinnen Jonge Ajacieden in de schoolbanken, begeleid door de Studie- en begeleidingscommissie. Omdat in de combinatie topsport-studie er een natuurlijke neiging bestaat de sportprestatie te laten prevaleren ten koste van de studieprestatie, heeft Ajax een Studie- en begeleidingscommissie ingesteld, die tot doel heeft de schoolopleiding zo min mogelijk te laten lijden onder de door Ajax voorgeschreven voetbalopleiding. Jeugdspelers worden intensief begeleid en ondersteund bij hun schoolopleiding waarbij, overeenkomstig de door Ajax gehanteerde criteria voor een professionele jeugdopleiding, de nadruk ligt op A- en B- junioren. Op trainingsdagen zijn meerdere gekwalificeerde docenten aanwezig. Via een uitgebreid netwerk van busjes worden de spelers van school gehaald, teneinde op tijd aanwezig te zijn bij de studiebegeleiding op de Toekomst. In het hedendaagse voetbal komen steeds meer jonge jongens uit het buitenland naar Nederland. Bij Ajax worden deze jongens sinds enkele jaren opgevangen in zogeheten gastgezinnen. Deze mensen nemen de jonge talenten in huis en zorgen ervoor dat zij de trainingen en wedstrijden niet missen. Bovendien bieden zij de jongens de warmte van een echte familie. Dankzij de gastgezinnen leren de buitenlandse talenten de Nederlandse cultuur beter begrijpen en zijn ze de taal sneller machtig. Momenteel zijn er ongeveer tien g gastgezinnen aan Ajax verbonden. Ieder hebben zij één of twee spelers in huis. De gezinnen vormen een essentieel onderdeel -8 van de begeleiding van spelers bij Ajax. De u" spelers maken na verloop van tijd vaak deel uit van de familie. Brutil Hosé is een van de Ajacieden die baat gehad heeft bij een gastgezin. Hij vond een thuis bij de familie Reiziger. AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 95