Danny Blind Talent van het jaar Aan het einde van het seizoen 1998-1999 beëindigde Danny Blind zijn carrière als actief voetballer. In de dertien jaar die hij bij Ajax speelde, schreef hij 492 duels en 36 doelpunten op zijn naam. De 74 Europa- Cupduels waarin hij in deze periode zijn opwachting maakte, vormen een tot nu toe ongeëvenaard record. Blind won alle denkbare nationale en internationale prijzen, waaronder de Europa Cup voor landskampioenen (Champions League) en de wereldbeker. Als captain van het team benutte hij in Tokio de beslissende penalty. Na zijn afscheid werkte Blind korte tijd bij Ajax als directeur spelersbeleid. Intussen volgde hij de trainerscursussen van de KNVB, waarvoor hij bij Ajax stage liep. Met ingang van het seizoen 2000-2001 is Danny Blind trainer van Ajax Al. Het is niet voor het eerst dat een oud-speler wordt verkozen tot trainer van de hoogste junioren: zijn voorganger was John van 't Schip, die is overgestapt naar het eerste elftal als assistent van Co Adriaanse. Danny Blind liep vorig seizoen samen met Wim Kieft stage bij de toenmalige directeur jeugdopleiding Hans Westerhof. Van der Vaart in zijn debuutwedstrijd tegen FC Den Bosch. Ieder jaar wordt een jeugdspeler van Ajax uitgeroepen tot Talent van het jaar. Vorig seizoen sleepte Al-junior Rafael van der Vaart de titel in de wacht. De jonge international had toen al even van het grote werk mogen proeven. Onder interim-trainer Hans Westerhof maakte hij op 19 april 2000 in de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax (1-1) zijn debuut in de hoofdmacht. Aan het eind van het seizoen 1999-2000 werd Rafael van der Vaart op de Toekomst uitgeroepen tot Talent van het jaar. AJAX PRESENTATIECIDS 2000 - 2001 93

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 93