Voorwoord Voor u ligt de eerste presentatiegids van een nieuwe eeuw. Een eeuw waarin we hopen dat Ajax, net als in de vorige, weer veel van zich, in positieve zin, zal laten horen. Ajax speelt ieder jaar Europees voetbal en mag zich in het kleine rijtje van clubs scharen die alle Europese bekers eens of meerdere malen hebben gewonnen. Onze club vergaarde haar roem door het zelf opleiden van jeugdige talenten en de aansprekende successen die daarmee bereikt zijn oogsten tot op de dag van vandaag overal bewondering. De grootste namen uit het Nederlandse voetbal komen dan ook voort uit onze jeugdopleiding. Echter: aan de top komen is moeilijk, maar er te blijven is nog veel moeilijker. Daarom is het jammer, dat Ajax de laatste jaren het accent wat heeft verlegd naar het van buitenaf aantrekken van talenten, waardoor de eigen jeugd minder kansen heeft gekregen. Dat hebben we intern inmiddels onderkend en daarom is besloten op de oude weg terug te keren. 'Back to the roots' luidt daarom het devies en het komende seizoen staat voor wat mij betreft dan ook in het teken van onze jeugd. Onze nieuwe trainer, Co Adriaanse, heeft inmiddels al weer enkele aan andere clubs uitgeleende talenten teruggehaald en aangekondigd eigen talenten meer kansen te willen geven. U ziet dit jaar dan ook weer veel jeugdige gezichten in deze gids, jonge spelers van wie Ajax veel verwacht en die de basis dienen te vormen voor een elftal dat binnen niet al te lange tijd weer in staat is om nationaal en internationaal hoge ogen te gooien. Dat zijn we namelijk aan onze stand verplicht. Namens het bestuur dank ik u voor de onvoorwaardelijke aan uw club en ik ga ervan uit, dat we daar tot in lengte op mogen blijven rekenen. Maar ja, dat spreekt eigenlijk vanzelf, want het is toch 'Eens Ajacied, altijd Ajacied'. Ia toch?! van Praag Voorzitter Foto: Louis van de Vuurst AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 5