S^MEHWERKINSVERMNPEN ALIANZA V 1901 Ajax is in het kader van zijn buitenlandse programma samenwerkingsverbanden aangegaan met het Peruaanse Alianza Lima en het Mexicaanse Guadalajara. Integratie De bedoeling van het internationale programma is om ieder jaar de twee of drie beste spelers per locatie naar Amsterdam te halen voor een trainingsprogramma van vier tot zes weken. Dit is voor onszelf en de deelnemende clubs een waardevol proces. Tijdens het trainingsprogramma zal de groep in actie komen tegen verschillende elftallen uit de Ajax-opleiding. Op deze manier wordt het niveau van het spel en de individuele spelers op het veld zichtbaar en krijgen de trainers en leiders van de verschillende jeugdelftallen een eerste indruk. De beste spelers uit het trainingsprogramma zullen, indien mogelijk, aan het eind van het seizoen worden toegevoegd aan verschillende Ajax- elftallen. Samen met deze elftallen zullen zij dan deelnemen aan diverse toernooien. Door deze integratie kunnen we meten in hoeverre de spelers zich kunnen aanpassen aan het team. Omdat we al in een vroeg stadium kunnen rouleren met de beste buitenlandse spelers zullen we zeker geen grote groepen naar Amsterdam laten komen. Het aantal buitenlandse spelers dat eventueel zal worden ingepast in de Al en A2 is en blijft beperkt. Getalenteerde buitenlandse spelers moeten aantonen dat ze van extra waarde zijn willen ze in aanmerking komen voor een plaats binnen de jeugdopleiding. Ze moeten hier een rol spelen in het verbeteren van het spel en ons ervan overtuigen dat ze een grote kans hebben om het eerste elftal te halen. Het gemiddelde niveau van de internationale groep die hier was in mei dit jaar bewijst dat we op de goede weg zijn. Ik ben ervan overtuigd dat de beste spelers ieder jaar iets extra's kunnen bieden aan onze eigen jeugdopleiding. Die wetenschap leert dat onze investeringen en samenwerkingsverbanden ons in staat stellen om overal ter wereld spelers van een hoge kwaliteit te ontwikkelen. Wanneer deze jongens uiteindelijk kunnen worden ingepast in de groep onder de 18, waar ook het eerste team profijt van zal hebben, zal Ajax in de toekomst meer mogelijkheden hebben om de grote successen uit het verleden te evenaren. Jan Pruijn (manager opleidingen buitenland) en Simon Tahamata (technical supervisor van de jeugdacademie van Germinal Beerschot Antwerpen) tijdens het internationale C-juniorentoernooi op de Toekomst: observeren en analyseren. AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001 133

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 133