beste spelers zullen in het komende seizoen namelijk voor enkele weken naar Amsterdam worden gehaald. In Ajax' eigen jeugdopleiding is het scouten nog steeds een belangrijk middel om jonge talentjes te ontdekken. De jeugdopleiding begint bij de E2 (een elftal met spelers onder de 9) die binnen tien jaar tijd de Al (onder 18) zal vormen. Sommige spelers zullen deze lange weg niet voltooien. Zij worden tussentijds vervangen door betere spelers. Deze wisseling van de wacht is incidenteel, maar neemt de laatste jaren wel toe. Voor de hoogste elftallen, de A2 en de Al, is het moeilijk om op nationaal niveau betere spelers te vinden dan de jongens die al bij Ajax spelen. De beste en meest getalenteerde jongens van die leeftijd spelen bijna allemaal bij topclubs en wederzijds hebben we de stilzwijgende overeenkomst dat we deze jongens dan niet benaderen. Onze A-junioren kunnen het dus alleen afleggen tegen exceptionele talenten die worden gescout of afkomstig zijn uit het internationale programma. Er is echter geen garantie dat ontdekte buitenlandse talenten daadwerkelijk het eerste team halen. Bekendheid met het Ajax-systeem De voornaamste reden om te werken met buitenlandse clubs is dat de spelers al een gedeeltelijke Ajax-opleiding achter de rug hebben wanneer we besluiten ze naar Amsterdam te halen. Voorheen bleek namelijk dat ze niet bekend waren met bepaalde tactieken en details van het Ajax- Aan het in mei gehouden internationale toernooi voor C-junioren op de Toekomst werd deelgenomen door Ajax International, een selectie van spelers van clubs waarmee Ajax een samenwerkingsverband heeft. Het team telde onder anderen vijf Belgen van Germinal Beerschot Antwerpen, twee Mexicanen van Guadalajara en twee Peruanen van Alianza. Daarnaast waren ook twee Chinezen, drie Ghanezen, een Zuid-Afrikaan en een Australiër in Amsterdam. De talenten verbleven vanaf april in Nederland en bereidden zich onder leiding van Jan Pruijn voor op het toernooi. Ajax International bleek de revelatie van het toernooi. systeem. Bovendien spraken ze de taal niet en vonden ze het moeilijk om zich aan te passen aan zowel de Nederlandse als de Ajax-cultuur. Er zijn in het buitenland voldoende jonge spelers die goed kunnen meekomen op het hoogste jeugdniveau, maar het bij Ajax nietp- AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001 129

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 129