Het sfeerteam je geen Ajax Life ontvangt, maar natuurlijk wel alle andere voordelen, inclusief de Supporters Club Card. ti De Supportersvereniging Ajax organiseert voor ieder wat wils: een voetbalspel voor de jongeren... Ajax Life is het lijfblad van de supportersvereniging en is door en voor supporters gemaakt. Het verschijnt acht keer per jaar. In Ajax Life vind je algemene informatie over de supportersvereniging, haar activiteiten, interviews met spelers en technische staf, verhalen over de historie van Ajax, veel foto's en aparte pagina's voor de jongsten onder ons. Evenementen en activiteiten De supportersvereniging heeft Nederland onderverdeeld in acht districten (incl. België). In deze districten worden voor de supporters allerlei activiteiten en evenementen georganiseerd. Er zijn diverse toernooien waaronder het Indoor Challenge. Op de feesten zijn selectiespelers en iemand van de technische staf aanwezig. Ook worden er landelijke toernooien en feesten georganiseerd. Zo is er ieder jaar het Kick Off Festival (voorheen Open Dag). De supportersvereniging organiseert ook op deze dag een aantal activiteiten i.s.m. Ajax. Kortingen en voordelen Als houder van de Supporters Club Card heb je voorrang bij de koop van een kaartje voor de thuiswedstrijden van Ajax. Bovendien krijg je 10 procent korting op bijna alle artikelen in de officiële Fanshop van Ajax in de Arena en bij bestellingen uit de Ajax-catalogus. Op het abonnement van Ajax Magazine ontvang je als lid 45 procent korting. Alle activiteiten van de supportersvereniging zijn voor leden gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken. Supportersvereniging Ajax, sportcomplex de Toekomst, Borchlandweg 16-18, 1099 CT Amsterdam ZO. Postadres: Postbus 22944, 1100 DK Amsterdam. Telefoon organisatie: 020-3119700, fax: 020-3119750; ledenadministratie: 020-3111444, e-mail: organisatie@svajax. nl. ..en een feestje voor de ouderen. AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001 Met Ajax' verhuizing van de Meer naar de Amsterdam ArenA verdween volgens velen een groot deel van de sfeer. Sinds het seizoen 1998-1999 probeert het zogeheten sfeerteam hier iets aan te doen. Het sfeerteam is een organisatie die vindt dat de Amsterdam ArenA tijdens Ajax-wedstrijden wel wat meer ambiance kan gebruiken. Twee seizoenen geleden werd de formatie in een professioneel jasje gestoken en sindsdien werken de supporters samen met de Supportersvereniging, medewerkers van Ajax, ID&Dtv en de Amsterdam ArenA. Samen bedenken zij sfeerverhogende elementen, zoals de papiersnippers, de trommels, de banieren en de skyswingers, en samen hebben zij een groot aandeel in de festiviteiten bij het afscheid van vertrekkende spelers en trainers. De activiteiten rondom het afscheid van Danny Blind, Jari Litmanen en de gebroeders De Boer zijn hier voorbeelden van. Afgelopen seizoen verzorgde het sfeerteam nog de collecte voor Bobby Haarms. De opbrengst daarvan werd tijdens zijn afscheid gebruikt voor onder andere vuurwerk en een speciale banier met zijn beeltenis. Hoewel het sfeerteam regelmatig bijeenkomt en wordt geïnspireerd door medesupporters en de ontwikkelingen bij buitenlandse clubs zijn vrijwilligers onontbeerlijk. Nu is het nog zo dat mensen die willen meewerken aan het verhogen van de sfeer vrij geïsoleerd zitten tussen mensen die hier niet aan willen meewerken. Wanneer deze individuen als groep bij elkaar zouden komen, ontstaan het gezang en de aanmoedigingen door het hele stadion. 'Het is belangrijk dat er in de ArenA verschillende sfeerpunten komen,' aldus de leden van het sfeerteam. Het motto van het sfeerteam is duidelijk: hoe meer enthousiaste vrijwilligers, hoe meer ideeën er naar voren komen. In de tussentijd is het sfeerteam druk bezig met de aankleding van het stadion, zodat het weer een echt Ajax-stadion wordt. Alle Ajacieden moeten zich er immers thuis voelen. Het sfeerteam was nauw betrokken bij het afscheid van Bob Haarms aan het eind van het vorige seizoen.

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 121