De Bordjesclub Supportersvereniging Ajax Herhalingen van goals en bijzondere acties en de groot in beeld gebrachte wissels, portretten van de spelers en statistieken geven een extra dimensie aan het bezoeken van een thuiswedstrijd van Ajax. Communications Een van de taken van de afdeling Communications van Ajax is het onderhouden van de contacten met de binnen- en buitenlandse pers. Tot de dagelijkse activiteiten van de afdeling, die ook zorg draagt voor de interne informatievoorziening, behoren het opstellen en verspreiden van persberichten, het samenstellen van persinformatiemappen, het organiseren van persconferenties, het regelen en begeleiden van interviews met spelers, technische staf en directie en de organisatie van de accreditaties voor journalisten tijdens thuiswedstrijden. Communications, telefoon: 020-3111444, fax: 020-3111480, e-mail: media@ajax.nl. Persvoorlichter Erik van Leeuwen (links) leidt een persconferentie met Co Adriaanse en Michael van Praag. odidos Op 3 december 1937 deelde toenmalig voorzitter Marius Koolhaas voor de eerste keer een bordje uit. Zo'n 62 werkende leden met 25 jaar trouwe dienst ontvingen de later zo felbegeerde trofee. Een traditie was geboren, want nog steeds komen de mannen van de Bordjesclub jaarlijks bijeen. Amsterdamse Minerva Paviljoen. Een keur aan ontmoetingen volgde en meestal kwam het gezelschap bijeen rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. De leden van de Bordjesclub zijn minimaal 25 jaar lid van Ajax. Voor deze jaren van trouwe dienst ontvangen zij een bijbehorend bordje. Wie 40 jaar lid is, ontvangt een bordje met zijn naam erop en een lidmaatschap van 50 jaar wordt gehonoreerd met de gouden Ajax- speld. Deze speld wordt voorzien van een briljantje wanneer iemand 60 jaar lid is en voor de echte doorzetters, zij die 70 en 75 jaar lid zijn, ligt een fraai Ajax-horloge in het verschiet. Naast de jaarlijkse bijeenkomst kent de Bordjesclub nog een andere traditie. Per keer worden namelijk een paar mannen die bij Ajax werken, uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Voor velen een enorme eer, want de Bordjesclub ademt Ajax. De Bordjesclub werd opgericht in april 1946 en drie maanden later, op 27 juli, ontmoetten de leden elkaar voor het eerst in het De jaariijkse bijeenkomst van de Bordjesclub vindt plaats op de Toekomst rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. Ajax is voetbal. Ajax is magie. Ajax is er voor iedereen met een Ajax hart. Voor de supporters is er de Supportersvereniging Ajax, opgericht in 1992 en nu al een van de grootste ter wereld met ruim 80.000 leden. De vereniging is er voor alle supporters. Via haar blijft iedereen op de hoogte en krijg je voorrang bij kaartverkoop. Wie van Ajax houdt, is lid van de supportersvereniging en heeft een Supporters Club Card. Lidmaatschap Er zijn twee soorten lidmaatschappen: het hoofdlidmaatschap (50,- p.j.) en het gezinslidmaatschap (35,- p.j.). Hiervoor ontvang je een Supporters Club Card (met voorrang op de kaartverkoop voor de thuiswedstrijden van Ajax, als je niet in het bezit bent van een seizoenkaart of Club Card van een andere club waar je kaartjes mee kunt kopen), het tijdschrift Ajax Life (8x per jaar) en allerlei kortingen. Bovendien worden er voor de supporters vele speciale activiteiten georganiseerd zowel landelijk als in de regio. Als hoofdlid kun je maximaal twee personen uit je gezin wonende op hetzelfde adres lid maken tegen een gereduceerd tarief. Het geeft dezelfde rechten als het hoofdlidmaatschap. Het enige verschil is dat AJAX PRESENTATIEGIDS 2000 - 2001 119

Presentatiegids (1987-2013) | 2000 | | pagina 119