Ter viering van het derde achtereenvolgende landskampioenschap worden de Ajacieden per open koets vervoerd van de Ajax daarmee behaalt, wordt niet meer uit handen gegeven. Paard en wagen begeleiden de Amsterdammers door de hoofdstedelijke binnenstad om de dertiende landstitel te vieren. Foto: ANP Ajax aan de vooravond van de grootste successen, wanneer door een 8-0 overwinning op SVV het kampioenschap behaald wordt dat de basis vormt waarop de eerste Europa Cup 1 veroverd wordt. Staand vanaf links: Tom Sondergaard, Nico Rijnders, Heinz Stuy, Wim Suurbier, Ruud Krol en Ruud Suurendonk; gehurkt: Piet Keizer, Sjaak Swart, Velibor Vasovic, Johan Cruijff en Dick van Dijk. Foto: Jan Mud Spaanse club wel een aantal maten te groot zal zijn, moet echter toch worden bijgesteld. Ajax wordt weliswaar uitgeschakeld, maar met een 1-1 overwinning in het thuisduel op 20 september 1967 en een kleine 2-1 nederlaag in de return drie weken later, zijn de Amsterdammers dicht bij de Europese top. Ook de Nederlandse top is bij Ajax in het vizier. Halverwege het seizoen staat koploper Feyenoord vijf punten voor. Om zicht te houden op de eerste plaats zal Ajax het onderlinge duel op 21 januari 1968 met een overwinning moeten afsluiten. Ver komen de Amsterdammers echter niet. In de 29ste minuut maakt scheidsrechter Applaus voor Feyenoord en Ajax Benfica is een naam die voetbalminnend Amsterdam niet snel zal vergeten. In het seizoen 1968-1969 is het deze Portugese club die Ajax treft op zijn weg naar de eerste Europa-Cupfinale. Op 19 februari 1969 kunnen het dikke pak sneeuw en het optimistische Amsterdamse publiek de Portugezen niet van een overwinning afhouden. Ajax wordt met 3-1 verslagen. Als Ajax in de uitwedstrijd Benfica met diezelfde cijfers verslaat, moet een beslissingswedstrijd de halve finalist aanwijzen. Amsterdam is op 5 maart 1969 een spookstad. Een groot deel van de Foto: Frans Hemelrijk Doelenstraat naar hotel Krasnapolsky waar de receptie wordt gehouden. Dorpmans bij een 1-1 stand een einde aan de wedstrijd. Waar op 7 december 1966 in het duel tegen Liverpool het nevelgordijn nog enigszins doorzichtig was, biedt de mist nu geen zicht meer op hetgeen zich op het veld afspeelt. Op 10 maart 1968, wanneer de voorsprong van Feyenoord inmiddels met één puntje is geslonken tot vier punten, vindt de nieuwe aftrap plaats. In de herkansing boekt Ajax een 1-0 zege en als Feyenoord een week later de uitwedstrijd tegen DOS verliest, delen beide ploegen de eerste plaats op de ranglijst. Na Feyenoords nederlaag volgt een gelijkspel en de voorsprong die AJAX PRESENTATIEGIDS 1999-2000 97

Presentatiegids (1987-2013) | 1999 | | pagina 97