Ajax gepresenteerd. De festiviteiten worden niet gevolgd door een nieuwe landstitel. Die prestatie wordt pas ruim een decennium later opnieuw geëvenaard. Kampioen dankzij Feyenoord en Go Ahead In het seizoen 1929-1930 komt Piet van Reenen de Ajax- gelederen versterken. De voormalig speler van het gedegradeerde UW groeit bij Ajax uit tot recordhouder. Niet alleen zijn eerste, maar ook zijn volgende acht Ajax-seizoenen sluit 'Goaltjes Piet' af als topscorer. In de in totaal 237 wedstrijden die hij in dienst van de Amsterdammers speelt, weet hij maar liefst 273 keer tot scoren te komen. Het is een ongeëvenaard aantal. De twintig doelpunten die Van Reenen in zijn eerste seizoen voor Ajax scoort, kunnen niet verhinderen dat Ajax net naast de landstitel grijpt. Ondanks een 17-0 overwinning op VUC, een record in de eerste klasse, moet Ajax met een verschil van één punt in Go Ahead zijn meerdere erkennen. Een seizoen later is het, voor het eerst sinds 1919, wel weer raak. Ajax wint zijn laatste competitieduel, op 7 juni 1931, met 5-2 van PSV en moet dan wachten op Feyenoord. De Rotterdammers bezetten, met een achterstand van vijf punten, de tweede plaats op de ranglijst. Zij moeten dan echter nog drie wedstrijden spelen, dus zijn alle kansen nog open. Twee weken na het laatste competitieduel van Ajax valt de beslissing. Net als in het seizoen 1918-1919 is het ook nu Go Ahead dat Ajax de helpende hand biedt. Van deze ploeg verliest Feyenoord de eerste van de drie inhaalwedstrijden en zo verovert Ajax het derde landskampioenschap in de historie zonder op dat moment zelf een wedstrijd In het Olympisch stadion worden de Ajacieden en trainer Jack Reynolds gehuldigd vanwege het in 1931 behaalde afdelingskampioenschap. te spelen. Ook de eerste landstitel werd op een dergelijke wijze in de wacht gesleept. Treffers en titels Op 31 januari 1932 wordt Ajax opnieuw kampioen van de afdeling. De beslissende wedstrijd tegen subtopper West-Frisia wordt door Ajax met 8-1 gewonnen. In de Bestuur en eerste elftal poseren in de hal van theater Tuschinski waar Ajax het landskampioenschap van 1931 viert met een nachtfeest. Foto's: Collectie Ajax Aanvoerder Wim Volkers, die zelf met zijn doelpunt de 3-1 overwinning op SC Enschede en de vierde landstitel veilig stelde, krijgt in het Olympisch stadion de lauwerkrans omgehangen. Foto: Collectie Ajax AJAX PRESENTATIEGIDS 1999-2000

Presentatiegids (1987-2013) | 1999 | | pagina 87