Gemiddelden Shota Arveladze ging door een minder productief seizoen in de gemiddeldenlijst terug van de zevende naar de zeventiende plaats. Gerrit Nieuwkoop was de meest productieve Ajacied in de geschiedenis. Althans, dat wijzen de gemiddelden uit. Op 6 september 1942 speelde hij tegen Emma zijn enige wedstrijd in Ajax 1 en scoorde toen twee van de vijf doelpunten. Met dat gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd wordt hij zelfs door de meest gereputeerde kanonnen niet overtroffen. Wanneer we echter mensen die minder dan tien wedstrijden speelden buiten beschouwing laten, blijkt het hoogste gemiddelde op naam te staan van een merkwaardige passant: Ger van der Meer, bijgenaamd 'de Vogel'. Hij speelde slechts één seizoen, 1927-1928, en scoorde toen twintig maal in vijftien wedstrijden, waarmee hij het gemiddelde van de meest productieve Ajacied aller tijden, Piet van Reenen, overtrof. De huidige selectie wordt slechts vertegenwoordigd door Shota Arveladze. Zijn debuutseizoen deed hem met vijfentwintig doelpunten in eenendertig duels op de zevende plaats belanden. Het weinig productieve afgelopen seizoen heeft Arveladze echter teruggeworpen naar de zeventiende plaats. Tussen haakjes staat de positie op de topscorerslijst aller tijden. Foto: De Telegraaf Ger van der Meer Piet van Reenen (1) Marco van Basten (6) Ruud Geels (8) Ray Clarke Cees Groot (11) Inge Danielsson Johan Cruijff (2) Piet Oudendijk Rinus Bijl (35) Wim Kieft (24) Henk Groot (4) Theo de Groot Dick van Dijk (29) Piet Burgers Wim Ingenbleek Shota Arveladze Jan Distelbrink Theo Brokmann jr (17) John Bosman (19) Johnny Roeg Frans Rutte Kick Geudeker Joop Korndorffer Jari Litmanen (13) Jan van Dort (22) Patrick Kluivert Dennis Bergkamp (10) Theo Bruins Wim Bleyenberg Wim Addicks Loek den Edel (30) Michael Laudrup Jan Seelen Stefan Pettersson (19) Wim Gupffert Theo Brokmann sr(18) De nog altijd zeer geliefde Stefan Pettersson dankte zijn populariteit mede aan een gemiddelde van meer dan een doelpunten per twee wedstrijden. lVSK 'f Ruud Geels vond het net gemiddeld 0,931 keer per competitiewedstrijd. AJAX PRESENTATIEGIDS 1999-2000 121

Presentatiegids (1987-2013) | 1999 | | pagina 121