Edwin van der Sar, Michael Reiziger, Nwankwo Kanu, Jari Litmanen, Winston Bogarde, Clarence Seedorf en Patrick Kluivert vieren de 25ste landstitel die Ajax in 1995 behaalde. Ravanelli is onverbiddelijk. Nog voor de rust brengt Jari Litmanen beide ploegen op gelijke hoogte en daar blijft het ook na 120 minuten bij. Penalty's brengen de voor Ajax pijnlijke beslissing. De Cup gaat naar Turijn. Een nieuwe start Op 5 en 6 augustus 1996 neemt Ajax na 62 jaar afscheid van de Meer. Een diner op de middenstip en een spectaculaire show Foto: Louis van de Vuurst in de Meer wordt gespeeld. Een vermoeide Ajax-equipe sluit het seizoen af in Rome. Daar wordt op 22 mei 1996 gestreden om de Europa Cup voor landskampioenen. In het duel tegen Juventus komt Ajax al snel op een 1-0 achterstand. Frank de Boer kopt de bal ongelukkig terug en Juventus-speler met veel oud-spelers zijn de belangrijkste afscheidsrituelen Het nieuwe onderkomen, luisterend naar de naam Amsterdam ArenA, wordt officieel geopend op 14 augustus 1996. AC Milan wint de vriendschappelijke wedstrijd met 3-0. Het seizoen 1996-1997 heeft iets van ironie. De man onder wiens leiding Ajax in zes jaar tijd elf grote prijzen heeft gewonnen, neemt op 1 juni 1997 afscheid van het Amsterdamse publiek. De naar Barcelona vertrekkende Louis van Gaal doet dat zonder dat seizoen ook maar één prijs te hebben gewonnen. In het seizoen 1997-1998 staat bij Ajax een Deense oefenmeester aan het roer. Morten Olsen besluit zijn eerste seizoen met de double. De 27ste landstitel wordt behaald doordat PSV op eerste paasdag van Sparta verliest. Ajax heeft de dag ervoor met 7-2 1 van SC Heerenveen gewonnen en wordt door de nederlaag van concurrent PSV 'thuis op de bank' kampioen. Het feest wordt een week later gevierd. De Meer wordt nog eenmaal bezocht en daar wordt de landskampioen door zeventigduizend supporters uitbundig gehuldigd. De KNVB- beker wordt op 17 mei 1998 door Ajax veroverd. In Rotterdam boekt Ajax een overtuigende 5-0 zege op PSV. In het seizoen 1998-1999 is van overtuiging weinig te merken. Voorafgaand aan het seizoen zorgen de gebroeders De Boer voor commotie. Zij spannen een rechtszaak tegen Ajax aan om een transfer naar Barcelona te forceren. De wet schaart zich achter Ajax en de voetbaltweeling keert terug. De rust doet dat echter niet, en in januari vertrekken Ronald en Frank de Boer alsnog naar Barcelona. Omdat de prestaties bij Ajax tegenvallen, wordt Morten Olsen op non-actief gesteld. Hij wordt opgevolgd door Jan Wouters, maar ook hij kan het tij niet meer keren. Ajax plaatst zich nog wel voor Europees voetbal door in de bekerfinale op 13 mei 1999 Fortuna Sittard met 2-0 te verslaan. De hoofden zijn echter bij het naderende afscheid. Op 16 mei 1999 betreden Danny Blind en Jari Litmanen voor de laatste maal het veld van de ArenA. Later maakt ook Edwin van der Sar bekend Ajax te zullen verlaten. De club moet zich opmaken voor een nieuwe start. AJAX PRESENTATIEGIDS 1999-2000

Presentatiegids (1987-2013) | 1999 | | pagina 107