op 13 mei 1992 in Amsterdamse handen. Na eerder in Turijn een 2-2 gelijkspel te hebben behaald, wordt Torino in het Olympisch stadion op 0-0 gehouden. Door de dubbel tellende uitdoelpunten is Ajax, na Juventus, de tweede club die alle Europese bekers in bezit heeft. Het seizoen daarop wint Ajax, op 20 mei 1993, de KNVB-beker door SC Heerenveen in De Kuip met 6-2 te verslaan. In het seizoen 1993-1994 voltooit Louis van Gaal zijn prijzentrilogie. Met de teruggekeerde Frank Rijkaard in de gelederen wint de technisch directeur op 1 mei 1994 de nationale titel, Ajax' 24ste, door een 2-1 overwinning op SC Heerenveen. Louis van Gaal, die privé geen gemakkelijk jaar heeft gekend, wordt op het Leidseplein luidkeels toegezongen. Ongeslagen naar de top In 1995 weet alleen Feyenoord-spits Mike Obiku te voorkomen dat Ajax met alle bestaande clubprijzen aan de haal gaat. Op 8 maart van dat jaar zorgt hij voor de uitschakeling van Ajax in de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker. Omdat het na de reguliere speeltijd 1-1 staat, treedt de zogeheten 'sudden death'-regel in werking. Met zijn doelpunt maakt Obiku een abrupt einde aan Ajax' weg naar de bekerfinale. Twee maanden later staat Amsterdam in het teken van de huldigingen. De eerste reden daartoe is het 25ste landskampioenschap dat Ajax op 13 mei 1995 weet te veroveren. In het Olympisch stadion wordt FC Volendam met 4-1 verslagen. Als Ajax ook de laatste twee wedstrijden van het seizoen wint, waarvan de wedstrijd in Rotterdam tegen Feyenoord zelfs met 5-0, is de club net als Foto: Louis van de Vuurst rondvaart door de Amsterdamse grachten completeert de publiekelijke festiviteiten. De laatste titel in de Meer Op 28 november 1995 kan Ajax de kroon zetten op het werk dat de club in het seizoen 1994-1995 heeft verricht. In Tokio treden de Amsterdammers aan tegen het Braziliaanse Grêmio. Inzet van het duel is de wereldbeker en na een 0-0 eindstand van de wedstrijd moeten penalty's beslissen welke reis die beker zal afleggen. Ajax neemt de strafschoppen beter en na de benutte beslissende penalty van aanvoerder Danny Blind krijgt de wereldbeker zijn nieuwe thuishaven in Amsterdam. De weg die Ajax door het seizoen 1995- 1996 leidt, is geplaveid met nogal wat tegenslag. Blessureleed kenmerkt het seizoen en de gehavende ploeg moet het uiterste van zichzelf vergen om aanspraak te kunnen maken op de landstitel. Op 28 april 1996 is die titel een feit als in de Meer Willem II met 5-1 wordt verslagen. De 26ste landstitel in de clubhistorie krijgt een legendarisch tintje. De kampioenswedstrijd is het laatste duel dat Intense vreugde op het Leidseplein bij de viering van het landskampioenschap van 1994, dat Ajax voor het eerst toegang verschafte tot de Champions League. Foto: Rob de Jong in 1919 ongeslagen kampioen. De apotheose van de meimaand in het seizoen 1994-1995 komt tot stand in Wenen. Daar verovert Ajax op 24 mei voor de vierde keer in zijn geschiedenis de Europa Cup voor landskampioenen. Ruim negen maanden na zijn officiële debuut in Ajax 1 deelt invaller Patrick Kluivert de verlossende tik uit. Zijn treffer, vlak voor tijd, is fataal voor AC Milan. De achttienjarige Kluivert is op dat moment de jongste speler die ooit in een Europa- Cupfinale heeft gescoord. Een dag na de overwinning wordt Ajax op onvergetelijke wijze binnengehaald in Amsterdam. Eerst volgt een grootse huldiging op het Museumplein en een 106 AJAX PRESENTATIEGIDS 1999-2000

Presentatiegids (1987-2013) | 1999 | | pagina 106