Voorwoord TO Het voetbal bevindt zich midden in een stroomversnelling. Kijken we om naar pakweg vijfjaar geleden, dan zien we een heel andere voetbalwereld dan nu. En kijken we vooruit naar weer vijf jaar later, dan zal het landschap van Koning Voetbal er weer aanmerkelijk verschillend uitzien. Vijfjaar geleden, 1993... Mooie tijden. Ajax had na de verrassende triomf in het UEFA- Cuptoernooi de nationale beker gewonnen en onder leiding van Louis van Gaal werd gebouwd aan een nog mooier en indrukwekkender hoogtepunt, de winst van de Champions League in 1995. Opnieuw had Ajax laten zien dat het tot de elite van het internationale voetbal behoorde. Iets wat velen voor onmogelijk hadden gehouden. Ajax zou immers niet kunnen opboksen tegen de financiële grootmachten van Europa? Dat het toch lukte, maakte de overwinning nog zoeter. In 1995 stond Ajax op de bovenste trede van de voetballadder en was de club vastbesloten om zich blijvend te nestelen aan de top. Het was duidelijk dat, om dat streven te verwezenlijken, naast de Ajax kenmerkende inventiviteit ook een grotere economische armslag nodig was. Dat de club al zijn vooruitstrevendheid en al zijn visie diende aan te wenden om het publiek te geven waar het naar verlangt: voetbal op het allerhoogste niveau. Want daar gaat het allemaal om: u, het publiek. Ajax is geen club die zich te veel koestert aan het verleden. De historie strekt ons tot eer, we zijn trots op wat er bereikt is. Maar we willen verder, we willen meer. De toekomst roept en om ook morgen en overmorgen mee te doen en Amsterdam en Nederland te verzekeren van topvoetbal, wordt er reeds nu een basis gelegd. De beursgang was een duidelijk teken dat Ajax de ogen niet sluit voor de mogelijkheden die er zijn om de club sterker te maken. Dat de club de vinger stevig aan de pols houdt op het gebied van nieuwe ontwikkelingen op internationaal gebied is niet meer dan logisch. Wanneer er een internationale competitie van de grond komt, onder welke naam of welke noemer dan ook, zal Ajax er klaar voor zijn. Terwijl het rood en wit van Ajax op het veld op jacht gaat naar verse titels, wordt er op organisatorisch niveau hard gewerkt om ervoor te zorgen dat de voetballiefhebbers ook over een paar jaar trots kunnen zijn op hun club, die zich kan meten met de besten ter wereld. De grenzen vervagen en de voetbalsport E 3 evolueert mee met de maatschappij. Ook Ajax verlegt zijn grenzen, zonder dat de charme van de club geweld wordt aangedaan. Onverminderd streeft de club naar herkenbaarheid. Spelers van over de grens zullen de typische Ajax-flair moeten bezitten en mede dankzij de nieuwe financiële bronnen zal er nog meer arbeid worden gestoken in onze jeugdopleiding opdat er uit die bron nieuwe grote voetballers naar boven komen. De toekomst is geen ver ideaal. De toekomst is geen droombeeld. Vandaag leven wij in de toekomst en die toekomst heet Ajax. Maarten Oldenhof Algemeen directeur AFC Ajax NV AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 9