Voorwoord De tijd van terugblikken op het zo fantastisch verlopen afgelopen seizoen is voorbij. Maar de basis voor het vooruitzien naar het seizoen 1998-1999 ligt toch in de voorbije jaargang. Daarin deed Ajax immers een belangrijke stap over de drempel die naar de toekomst leidt. De notering van AFC Ajax NV aan de Amsterdamse effectenbeurs was een historisch moment en dat Ajax leeft bij het publiek werd bij die beursgang nog eens onderstreept. De inschrijving voor Ajax- aandelen was een enorm succes. De vraag was vijftien keer groter dan het aanbod en dat sterkte ons in onze overtuiging dat de beursgang een goede beslissing was. Het fundament van de club is ermee verstevigd en er is een nog groter professioneel draagvlak gecreëerd, waarop de club kan blijven groeien en dat een waarborg is voor topvoetbal in Amsterdam. En topvoetbal, topamusement, daar gaat het om. Ik kan niet genoeg benadrukken dat Ajax Ajax blijft. De beursgang kan door sommigen vertaald worden in een verdere verzakelijking van het voetbal, maar die verzakelijking gaat niet ten koste van het ware voetbalgevoel. Zij moet die wortels van het voetbal, de liefde, de emotie en de betrokkenheid juist vergroten. Ook met 'NV' achter de naam zal Ajax de principes en de filosofie die de club onderscheiden en groot hebben gemaakt niet verloochenen. Het feit dat zeventig procent van de aandelen van de AFC Ajax NV in bezit is van de club, is daarvoor een waarborg. Aan de cultuur van Ajax wordt niet getornd en ondanks de globalisering van Ajax als fenomeen en als merk, zullen wij de geest blijven koesteren van de kleine maar daarom ook gezellige club uit de Meer. De beslommeringen rond spelers die te kennen hebben gegeven Ajax te willen verlaten, laten onverlet dat wij het nieuwe seizoen, met de prikkelende uitdaging die 'Champions League' heet als extra motivatie, met gezond vertrouwen tegemoet zien. De opdracht is andermaal ambitieus en ook moeilijk. Startte Ajax in het vorige seizoen als de club die verloren terrein diende te herwinnen (iets wat glansrijk lukte), dit seizoen bevindt Ajax zich weer in de vertrouwde favorietenrol. Daar deinzen wij niet voor terug. Daar houden wij zelfs van! Adel verplicht en met de druk van het kampioen zijn weet Ajax en zijn aanhang op een goede, zelfbewuste maar altijd stijlvolle manier om te gaan. In de voorbije maanden hebben wij een aantal zeer goede voetballers verwelkomd bij de club. Daarbij zijn spelers die van buitenaf zijn gekomen. Allen begaafde voetballers, passend in het spel zoals Ajax dat wil spelen en zoals het publiek dat wil zien. Erg verheugd ben ik ook met de entree van de jonge voetballers die afkomstig zijn uit de eigen opleiding. Hoewel onze club er gezien de internationale ontwikkelingen niet onderuit komt om zich via de transfermarkt te versterken, ligt de nadruk op het talent dat in eigen omgeving is opgeleid. Aan het eind van vorig seizoen kreeg een zevental beloftevolle spelers uit de jeugd een contract aangeboden. In Ajax 2 O OQ E 13 2 (dat zich terecht in een steeds grotere belangstelling van publiek en media mag verheugen) kunnen zij zich verder ontwikkelen en zich mogelijk al aandienen als potentiële eerste-elftalspelers. Ik wil besluiten u, Ajacieden en voetballiefhebbers, een wederom voortreffelijk voetbalseizoen toe te wensen. Iedereen zal elkaar daarin nodig hebben. Club en supporters zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. De een kan niet zonder de ander en zoals Ajax traditiegetrouw sportiviteit binnen de lijnen hoog in het vaandel heeft staan, zo geldt dat ook buiten de lijnen. Met zijn allen zijn wij verantwoordelijk voor de uitstraling van Ajax. Wanneer de supporters zich als ware ambassadeurs van ons zo geliefde rood en wit manifesteren en naast de ondersteuning van hun elftal ook de - onmisbare - tegenstander met respect bejegenen, dan kan het seizoen 1998-1999 niet stuk. Michael van Praag Voorzitter AFC Ajax AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999 7

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 7