Literatuurlijst door Evert Vermeer 1918 Ajax kampioensuitgave 1917-1918. D. Knegt - Reclamebureau Dick Snijders Co., Amsterdam. Overzicht van de geschiedenis van Ajax tot het behalen van het eerste landskampioenschap. 1944 Voetbalherinneringen. Wim Anderiesen - De Boekerij, Schiedam. Memoires van Ajax' voormalige aanvoerder. 1946 Interlandwedstrijden. Wim Volkers en Hans de la Rive Box - Handy, Hilversum. Herinneringen uit de voetbalcarrière van de vooroorlogse aanvaller. 1950 Ajax 1900-1950. F.H.W. de Bruyn, A.L. Desmit, J. Schoevaart - AFC Ajax, Amsterdam. Officieel jubileumboek verschenen bij het 50-jarig jubileum. 1966 Een juichtoon da-vre langs de velden Ajax voor de elfde maal landskampioen. Wim Jesse - De Standaard, Amsterdam. Beknopt overzicht van de geschiedenis van Ajax. 1967 Oog in oog metJohan Cruyff. Mr. F.R. Bonte - Meander, Leiden. Eerste werkje over Cruijff, uitgegeven in de serie 'Oog in oog met Onder de lat: Eddy Pieters Graafland; Samenspel: Klaas Nuninga; De schakelspeler: Bennie Muller; De aanvalsspits: Johan Cruyff. Ajax. Europees journaal van 'n topper! Evert Grifhorst - De Arbeiderspers, Amsterdam. Verslag van Ajax' Europa Cup-wedstrijden gedurende het seizoen 1966-1967 Ajax, een klasse apart. Een blik achter de schermen bij voetbalartiesten van Europees formaat. Gerth van Zanten - Becht, Amsterdam i.s.m. De Telegraaf. Beschrijft de periode 1964-1967, met Ajax van degradatiekandidaat tot Europese topper. 1968 Ajax groots succes 1967-1968. F. Stouthart - eigen beheer, Haarlem. Ajax' wedstrijden van het seizoen 1967-1968 op rijm. 1969 De cupdroom van Ajax Sjaak Swart vertelt over... Henk de Mari Sjaak Swart - Teleboek, Bussum. Twee boeken in één band. De Mari beschrijft de vorderingen van Ajax in het Europa Cup seizoen 1968-1969 tot de finale. Swart behandelt allerhande zaken waar een Ajacied mee te maken heeft en voorspelt winst van Ajax in de finale. Sjaak Swart vertelt overMadrid 1969. Sjaak Swart (m.m.v. Henk de Mari) - Teleboek, Bussum. Bij nader inzien licht Swart toe waarom Ajax de finale in Madrid niet heeft gewonnen. 1970 Henk Groot - Ajax. Jan Plekker - Westfriesland, Hoorn. Herinneringen van de middenvelder aan belangrijke wedstrijden uit zijn loopbaan. Topclub Ajax. Frits Barend - Born, Amsterdam Assen. Jaarboek met wedstrijdverslagen en spelersportretten. 1971 Topclub Ajax 2. Frits Barend - Born, Amsterdam Assen. Jaarboek met wedstrijdverslagen en spelersportretten. Ajax' roemruchte Europa Cup. Frits Barend - Born, Amsterdam Assen. Overzicht van Ajax' wedstrijden in het afgelopen Europa Cup-seizoen. De Ajacieden. Maarten de Vos - De Boekerij, Baarn. Indringende karakterbeschrijvingen van de spelers uit de Ajax-selectie. Met Cruyff aan de bal. Johan Cruijff - Hero. Serie van zes mini-boekjes waarin telkens een facet van het voetbal wordt behandeld. Destijds verkrijgbaar bij produkten van Hero. Cupstukken 71/72. Johan Cruijff en John Drieskens - Boom-Ruygrok, Haarlem i.s.m. De Gruyter. Cruijffs visie op het Europa Cup-seizoen, verkrijgbaar bij de destijds populaire grootgrutter. Topclub Ajax 3. Frits Barend - Born, Amsterdam Assen. Derde jaarboek met wedstrijdverslagen en spelersportretten. Ajax 2e roemruchte Europa Cup. Frits Barend - Born, Amsterdam Assen. Overzicht van Ajax' wedstrijden in het afgelopen Europa Cup-seizoen. Cruijff, Hendrik Johannes, fenomeen. Nico Scheepmaker - De Boekerij, Baarn. Baanbrekende biografie van Ajax' beroemdste voetballer. In 1984 en 1997 in herziene edities verschenen. Sportsterren. Fred Drakesteijn - Born, Amsterdam Assen. Serie van twaalf deeltjes rond de carrières van belangrijke spelers, waaronder Barry Hulshoff, Sjaak Swart, Johan Neeskens, Gerrie Mühren en Piet Schrijvers (de laatste geschreven door Frank de Wolf). In 1973 verschenen alle deeltjes in één band. Ajax, mijn idee. Leo Horn - TeleVizier, Amsterdam. Bundeling van 'Voetbalmeditaties' van Nederlands bekendste scheidsrechter, eerder verschenen in TeleVizier. 1973 Europa Cup 73Koen Verhoeff, Anton Witkamp, Herman van Bergem, Ron Kroon (red.) - Kortekaas Publicity/ Van Lindonk, Den Haag Amsterdam. Boek verspreid via de SRV-man, bestemd om wekelijks geleverde foto's, plaatjes en andere parafernalia in te plakken. Abe - hot story van een voetballerina. Nico Scheepmaker (tekst) Theo van den Boogaard (tekeningen)- De Bezige Bij, Amsterdam. Stripverhaal waarin Fries meisje furore maakt in Ajax' gouden elftal. Eerder verschenen in Voetbal International. voor de eifi tdskampioen iSwiSwSwl ei» Wl* éew*» «toom»" AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 227