Een groep Ajax- supporters poseert in 1916 met het proefnummer van het clubblad. Ajax heeft verscheidene uitingen tot zijn beschikking om het publiek te informeren over de club. Naast de traditionele media als het Ajax Magazine en het programmaboekje Kick Off zijn daar de laatste tijd de digitale fanshop en de 'Ajax official products'-catalogus bij gekomen. De grote videoschermen in het stadion bieden op de wedstrijddag informatie en vooral amusement. Ajax Magazine Acht keer per jaar verschijnt het Ajax Magazine, een door Ajax en uitgeverij Tema verzorgd periodiek waarin human interesten voetbal elkaar vinden. Het eerste nummer van een nieuwe voetbaljaargang is traditioneel de Presentatiegids. Bijna honderdvijftig pagina's Ajax- wetenswaardigheden, interviews, reportages, beschouwingen en fantastisch fotowerk vormen het in schitterende vierkleurendruk uitgevoerde Ajax Magazine, dat als clubblad in Nederland zijn gelijke niet kent. Ajax Nieuws in de Echo Op de woensdag voorafgaand aan de meeste thuiswedstrijden van Ajax verschijnt in het Amsterdamse stadsblad De Echo een speciale Ajax-pagina. 'Ajax Nieuws' informeert de lezer niet alleen over de komende wedstrijd van de rood- witten, maar is ook lezenswaardig door de exclusieve interviews met de Ajacieden. De verkiezing van de Ajacied van het jaar neemt een belangrijke plaats in op de pagina 'Ajax Nieuws' in de Echo, die een oplage van meer dan 400.000 heeft. Kick Off De Kick Off is het officiële programma van Ajax en verschijnt bij alle thuiswedstrijden van de club. Ajax is een van de weinige clubs op de wereld waar het programmaboekje gratis wordt uitgedeeld, zodat de supporters kosteloos op de hoogte worden gebracht van de meest recente uitslagen, de standen, de vermoedelijke opstellingen en het laatste nieuws. In de Kick Off zijn bovendien korte voorbeschouwingen en foto's van vorige duels opgenomen. Official Ajax Homepage Vlak nadat het laatste fluitsignaal heeft geklonken, staan de doelpuntenmakers en de opstellingen al op Internet. Maar www.ajax.nl biedt meer. Zo is er een forum, waar supporters hun zegje kunnen doen, kan er via de homepage een abonnement op Ajax Magazine worden aangevraagd en ook kan men een bezoekje brengen aan de digitale fanshop. Daarnaast bevat de site de geschiedenis van de club, allerhande statistieken en informatie over spelers en wedstrijden en een ruilhoek voor echte verzamelaars. Voice response Ook via de telefoon is er informatie over Ajax te verkrijgen. Wanneer u belt met het nummer 020-3111444 kunt u met diverse keuzetoetsen via de Voice Response worden ingelicht over bijvoorbeeld het verkrijgen van wedstrijdkaarten en de laatste informatie over het trainingsschema van de selectie. RTL5, AT5 en Veronica Text Voor de 'zappers' onder de supporters zijn RTL5, AT5 en Veronica pagina 510 een prima bron van informatie. De informatie die de Ajax-pagina's geven bestaat onder meer uit het trainingsschema, het wedstrijdprogramma en up-to-date informatie over het verkrijgen van kaartjes. Videoschermen De grote videoschermen boven beide doelen in het stadion worden gebruikt voor videoclips, hoogtepunten van vorige wedstrijden en het duel van de dag zelf. In de rust volgt direct een samenvatting met hoogtepunten uit de eerste helft. Met het tonen van herhalingen na fraaie goals en prachtige staaltjes direct na een actie is Ajax een van de eerste clubs in de wereld. Ook de wissels, portretten van de spelers en statistieken worden groot in beeld gebracht. AJAX PRESENTATIEGIDS 1 998-1 999 217

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 223