Het Ajax Museum in de Amsterdam Arena brengt het verhaal van Ajax letterlijk in beeld en toont zowel de eerste partijtjes op een grasveldje aan de rand van Amsterdam rond 1900 als de legendarische Europa- Cupwedstrijden. De geschiedenis van Ajax is rijk en veelbewogen, spannend als een jongensboek vol emotie en heldendom. Bijna honderd jaar geleden werd de club opgericht. Niemand kon toen vermoeden dat deze onvervalste Amsterdamse sportvereniging zo veel internationale roem zou vergaren. De bezoeker van het Ajax Museum wordt geconfronteerd met een schat aan voorwerpen uit de rijke clubgeschiedenis: vergeten oude foto's, historische documenten, felbegeerde bekers en andere zwaarbevochten trofeeën. Ook persoonlijke bezittingen van legendarische Ajacieden worden getoond. Het museum is dagelijks van 10.00 uur tot 18.00 uur geopend en gesloten op dagen dat Ajax thuiswedstrijden speelt en op dagen dat er grote evenementen in de Amsterdam Arena plaatsvinden. De entree is 12,50 per persoon. Kinderen tot en met twaalf jaar, 65+pas-houders en groepen van minimaal twintig personen betalen flO,-per persoon. Kaartverkoop gaat via de balie in het hoofden treegebo uw. Het Ajax Museum is onderdeel van World of Ajax: een bezoek aan het museum kan gecombineerd worden met een rondleiding door de Amsterdam Arena. Combinatieprijs: f25,-per persoon, voor kinderen tot en met twaalf jaar, 65+pas-houders en groepen van minimaal twintig personen f20,- per persoon. Telefoon: 020-3111444 Na een zeer succesvol verlopen eerste jaar in de Amsterdam Arena heeft de Official Ajax Fanshop er een verkooppunt bij gekregen in het centrum van Amsterdam. Met de introductie van diverse spelersartikelen is bovendien het assortiment flink uitgebreid, zodat iedereen nu een souvenir kan kopen van zijn of haar idool. De argeloze bezoeker van de Amsterdam Arena kan er eenvoudig niet omheen: de prachtige ruimte van de Ajax Fanshop. Een smaakvol ingerichte zaak met een zeer breed assortiment. De nieuwe winkel in de Raadhuisstraat beantwoordt aan dezelfde hoge standaard. Door dit extra verkooppunt is zowel voor toeristen als voor Amsterdammers en andere Nederlandse Ajax-fans de service vergroot. Het assortiment blijft groeien, waarbij veel aandacht uitgaat naar styling. Onderdeel ervan vormen diverse collecties, zoals de baby-collectie en de Dani-casual-collectie. AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999 211

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 217