Drijfhout is een onderdeel van Engelhard-CLAL, een wereldwijd ver spreid concern dat in alle onderdelen van de edelmetaalbranche werk zaam is. Op internationaal niveau wordt met name samengewerkt op het gebied van research en development, kennis-uitwisseling en gezamelijke inkoop. Binnen de samenwerking past ook dat Drijfhout zelfstandig halffabrikaten en eindproducten exporteert. De eindproducten van Engelhard- CLAL worden onder meer toege past in de electronische industrie, ruimtevaart, auto-branche, medi sche-, tandtechnische-, fotografi sche en sieraden industrie. De organisatie van Drijfhout is opgebouwd rondom verschillende bedrijfs activiteiten. De Platina Groep ontwikkelt producten van platina en platina- legeringen in opdracht van bedrijven in o.a. glas-, auto- en chemische industrie. De Industrie Groep maakt producten uit goud en zilver zoals solderen en contacten voor de electronische industrie. Maar ook toepassingen van edele metalen t.b.v. de tandheelkunde. De Handels Groep levert fijnmetaal en edelmetalen aan grootverbruikers en verzorgt ook beleggingen middels in- en verkoop van edelmetalen. Ook de consument kan rechtstreeks bij ons terecht voor beleggingen in edelmetaal. Drijfhout is erkend essayeur op de London Metal Exchange en de London Gold en Silver Market. Er wordt rechtstreeks gehandeld. De Sieraden Groep produceert en verkoopt producten voor juweliers en edelsmeden. Het betreft o.a. halffabrikaten v.b. 14- en 18-karaat legeringen) waarvan de sieradenindustrie een eindproduct maakt. Daarnaast levert deze groep ook sieraden als eindproduct, edelstenen en voor de branche benodigde gereedschappen. Als sponsor van Ajax heeft Drijfhout een speciale collectie sieraden en horloges (Philipp Bellini). Dit seizoen wordt een Ajax Soccer Watch geïntroduceerd waarmee o.a. de speeltijd kan worden bijgehouden. De Kringloop Groep zorgt tenslotte voor de terugwinning van allerlei materialen zoals oude sieraden, munten, printplaten. Maar ook chemisch afval van de fotografische- en de grafische industrie. Engelhard-CLAL/Drijfhout wenst Ajax een gouden seizoen toe, waarin spelers groep en technische staf zich manifesteren als een homogeen "gouden" team. V>H Uil

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 193