1900-1998 Debuut Patrick Kluivert PSV heeft weliswaar de strijd om het aantrekken van Ronaldo gewonnen, maar daar zit Louis van Gaal bij het begin van het seizoen 1994-1995 niet mee, 'want wij hebben Kluivert'. Op 21 augustus 1994 maakt het talent uit de jeugdopleiding zijn opwachting in het eerste van Ajax, en zoals het een Ajax-debutant betaamt, scoort Kluivert in zijn eerste wedstrijd een doelpunt. Ajax wint met 3-0 van Feyenoord en sleept opnieuw de Supercup in de wacht. Intense blijdschap bij Frank Rijkaard, Edgar Davids en Jari Litmanen om de gewonnen Europa Cup. AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999 Edgar Davids en Sonny Silooy troosten elkaar met de gemiste penalty's. Ongeslagen kampioen Dankzij de knappe prestaties van Roda JC duurt het in het seizoen 1994-1995 tot de op twee na laatste wedstrijd voordat Ajax de titel definitief in handen heeft. Op 13 mei 1995 wordt in het Olympisch stadion met 4-1 gewonnen van FC Volendam en komt het totaal aan Nederlandse kampioenschappen op 25. De jubileum-titel krijgt een uitroepteken als Ajax ook de laatste twee wedstrijden van het seizoen wint (van Feyenoord in Rotterdam zelfs met 5-0) en daardoor net als in 1919 ongeslagen kampioen is. Champions League Op 24 mei 1995 verovert Ajax in Wenen voor de vierde keer in zijn historie de Europa Cup voor landskampioenen. Een treffer van invaller Patrick Kluivert, vlak voor tijd, velt AC Milan. Met zijn 18 jaar is Kluivert op dat moment de jongste speler die ooit in een Europa-Cupfinale scoorde. Een dag later volgt een grootse huldiging op het Museumplein en een rondvaart door de Amsterdamse grachten. Tweede wereldbeker Op 28 november 1995 wint Ajax in het National Kasumigaoka Stadium van Tokio voor de tweede maal in de geschiedenis de wereldcup. Na de 0-0 tegen het Braziliaanse Grêmio neemt Ajax de strafschoppen beter. Aanvoerder Danny Blind benut de beslissende strafschop. Match-winnaar Danny Blind in Tokio. Verloren finale Opnieuw bereikt Ajax de Champions- Leaguefinale, die op 22 mei 1996 in Rome gespeeld wordt tegen opnieuw een Italiaanse tegenstander, Juventus. In de eerste helft reageert Juventus-speler Ravanelli alert op een bal die door Frank de Boer ongelukkig wordt teruggekopt: 0-1. Nog voor rust komt Ajax op gelijke hoogte door een doelpunt van Jari Litmanen. Als beide ploegen na 120 minuten nog in evenwicht zijn, moeten penalty's de beslissing brengen. Juventus benut vier van de vijf strafschoppen en bij Ajax slagen Sonny Silooy en Edgar Davids er niet in om de bal vanaf elf meter achter doelman Peruzzi te krijgen. De Cup gaat naar Turijn. Mascotte Patrick Kluivert met zijn idool Frank Rijkaard. Tien jaar later zouden ze samen de Europa Cup winnen.

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 119