1900-1998 Nieuw bestuur Na een dramatische start in het seizoen 1988-1989 beshiifln trfpner Kurt Linder en Ajax al na enkele weken uit elkaar te gaan. Linders taken worden de rest van het seizoen waargenomen door Spitz Kohn (hoofdtrainer) en Louis van Gaal (assistent). Vijf dagen later treedt ook het bestuur af. Het trio Kraan, Neefjes en Been behartigt de lopende zaken. Na een langdurige formatie wordt op 16 januari 1989 het nieuwe bestuur aangesteld, bestaande uit Michael van Praag (voorzitter), Arie van Os (financiële zaken), Uri Coronel (commerciële zaken), André Kraan (technische zaken) en Hennie Heinrichs (jeugd- en amateurzaken). Staafincident Vlak voor het eindë van de eerste verlenging in de tweede wedstrijd van de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi, op 28 september 1989, wordt vanuit het publiek een ijzeren staaf het veld op gegooid, die de Oostenrijkse doelman raakt. De wedstrijd wordt (bij een voor Ajax hopeloze stand van 1-1) gestaakt en de uitslag wordt later door de UEFA gewijzigd in 0-3. Ajax wordt voor een jaar uitgesloten van het spelen van Europees voetbal en moet na de schorsing de eerste drie Europese thuisduels op tweehonderd kilometer van Amsterdam spelen. In Jan Wouters ruimt puin. Het bestuur-Van Praag. Vanaf links: André Kraan, Uri Coronel, Michael van Praag, Arie van Os, Hennie Henrichs. het 1-1, waardoor de jonge ploeg, met slechts één punt voorsprong op PSV, beslag legt op de titel. Het 23ste landskampioenschap wordt door Beenhakkers 'patatgeneratie' (Frank en Ronald de Boer, Michel Kreek, Marciano Vink, Richard Witschge) uitbundig gevierd, ook al zal het door de schorsing van de UEFA niet leiden tot Europees voetbal. Beenhakker terug naar Madrid Na afloop van de wedstrijd Ajax - Fortuna Sittard (3-1) op 28 september 1991 meldt een geëmotioneerde Michael van Praag dat Leo Beenhakker Ajax met onmiddellijke ingang verlaat om terug te keren naar Real Madrid. Assistent-trainer Louis van Gaal wordt benoemd tot zijn opvolger. Düsseldorf worden in 1991 de 'thuiswedstrijden' tegen Örebro (3-0), Rot- Weiss Erfurt (3-0) en Osasuna (1-0) gewonnen. Patatgeneratie kampioen Op 6 mei 1990 is Ajax voor het eerst sinds 1985 weer landskampioen. Bij NEC wordt Tweede Gouden Schoen Op 10februari l^«ontfangt Dennis Bergkamp voor het tweede achtereenvolgende jaar de Gouden Schoen als de beste voetballer van Nederland, daartoe uitgeroepen door zijn collega voetballers. AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 115