1900-1998 Gert Bals met de trofee die behoort bij de uitverkiezing tot Europese ploeg van het jaar. Europese ploeg van het jaar In Parijs neemt ^jax-voorzitter Jaap van Praag, in aanwezigheid van Rinus Michels en Gert Bals, op 26 september 1969 de prijs in ontvangst die hoort bij de uitverkiezing tot Europese ploeg van het jaar, georganiseerd door het blad France Football. Ook in 1972 en 1973 valt Ajax deze eer te beurt. Applaus voor Feyenoord Het Ajax-publiek bejubelt op 7 mei 1970 een Europa-Cup, als Ajax-voorzitter Jaap van Praag voorafgaand aan de competitiewedstrijd tegen DWS vraagt om een applausje voor Feyenoord, dat een dag eerder geschiedenis heeft geschreven door als eerste Nederlandse club de Europa Cup te winnen. Een daverende ovatie is het terechte gevolg. Even daverend is anderhalve week later de 8-0 overwinning op SVY waardoor Ajax landskampioen wordt. NuiiiiTier 14 Na door een slepende, ietft als 'mysterieus' bestempelde liesblessure het begin van het seizoen 1970-1971 gemist te hebben, maakt Johan Cruijff op 30 oktober 1970 tegen PSV zijn rentree in het Ajax-tenue. Achterop zijn shirt prijkt het nummer 14, omdat zijn 'eigen' nummer 9 inmiddels aan Gerrie Mühren vergeven is. Op de bank zit Dick van Dijk met nummer 10. Nummer 14 houdt het de hele wedstrijd vol, Ajax wint met 1-0 door een doelpunt van nummer 9, en de volgende dag schrijft Wembley voor de eerste treffer zorgt tegen Panathinaikos. Vier minuten voor tijd zet Arie Haan, na rust ingevallen voor de daarover zeer ontstemde Sjaak Swart, de 2-0 op het scorebord. Van diamant naar briljant Op 8 juni 1971 komt een einde aan het tijdperk-Michels als de succes-trainer aankondigt naar Barcelona te zullen vertrekken. Een opvolger wordt gevonden in de goedmoedige Stefan Kovacs, die in veel opzichten de tegenpool is van de weinig woorden verspillende Rinus Michels. Bij zijn aantreden zegt de Roemeen het als zijn taak te beschouwen de van zijn voorganger ontvangen diamant te slijpen tot een briljant. Doordat de door hem uitgestippelde lijnen in het veld op perfect wijze doorgetrokken worden door de tactische breinen van Piet Keizer en Johan Cruijff, slaagt hij daarin wonderwel. Ajax in het seizoen 1970-1971. Staand vanaf links: Johan Neeskens, Barry Hulshoff, Heinz Stuy, Wim Suurbier, Nico Rijnders. Gehurkt: Piet Keizer, Sjaak Swart, Velibor Vasovic, Johan Cruijff, Gerrie Mühren en Ruud Krol. een krant: 'Zijn plaats lijkt verder weer zeker. Slechts zijn nummer moet hij nog zien te vinden. Een ander dan het "14" dat hij gisteravond op z'n shirt droeg.' 1082 minuten In het seizoen 1970-1971 vestigt Ajax- doelman Heinz Stuy eeft record door gedurende 1082 minuten zijn doel schoon te houden. Op 27 mei 1971 gooit Feyenoorder Ove Kindvall, na drieëneenhalve maand en elf wedstrijden, roet in het eten. In het Olympisch stadion scoort de Zweed de eerste treffer voor Feyenoord, dat de wedstrijd uiteindelijk met 3-1 wint. Europa Cup 1 Op 2 juni 1971 doet Ajax voor de tweede keer in zijn historie een greep naar de felbegeerde Europa Cup. Al na vijf minuten is het Dick van Dijk die op Dick van Dijk kopt Ajax naar 1 -0. Ruud Krol, die de finale door een gebroken been moet missen, juicht op Wembley mee met het Ajax-publiek. Stefan Kovacs: twee Cups in twee jaar. AJAX PRESENTATIEGIDS 1998-1999

Presentatiegids (1987-2013) | 1998 | | pagina 107