1930 Het Ajax-elftal poseert voor de fotografen voor de aanvang van de beslissende wedstrijd tegen HBS op Houtrust, 5 april 1936. Ajax won met 5-2 en werd afdelingskampioen. 9 december 1934: de 9-jarige André Brokmann heeft wethouder Vos de schaar aangereikt waarmee deze het lint doorknipt. Het nieuwe stadion is officieel geopend. v«£ mrnm£»§ygt Tot de glorierijke periode van begin jaren zeventig golden de jaren dertig binnen Ajax als 'de Gouden Eeuw' van de club. Daar was alle reden toe, want in tien jaar tijd werd Ajax zevenmaal kampioen van haar afdeling en vijfmaal landskampioen. Hoe groot het klasseverschil inmiddels was, bleek al op 11 januari 1931, toen het arme VUC met de recordscore van 17-0 onder het gras van De Meer werd gestopt. Ajax had in deze periode een uiterst trefzekere voorhoede: Piet van Reenen werd met 273 doelpunten de meest produktieve Ajacied aller tijden. Wim Volkers, Henk Mulders en Jan Schubert eisten hun aandeel in de score op en Wim Anderiesen zorgde aan het hoofd van de middenlinie voor de aanvoer. Met de overmacht in eigen land keek Ajax voor interessante wedstrijden steeds meer over de grenzen: in de jaren dertig werden toernees georganiseerd naar Zwitserland, de Balkan, Engeland en het Baltische gebied. Bijna jaarlijks was er het Paastoernooi met internationale tegenstand en de club maakte in 1935 indruk door in een zwaar bezet internationaal toernooi in Brussel alle tegenstanders, inclusief de profelftallen, voor te blijven. Een ander moment van glorie kende de club op 9 december 1934, toen het nieuwe en zelf gefinancierde Ajax-stadion werd geopend. Het was een schepping van architect Daan Roodenburgh, die met bescheiden middelen een voor die tijd zeer modern en comfortabel stadion neerzette. 'De Meer' werd tot de zomer van 1996 de thuishaven van Ajax. Het kampioenselftal van 1933-1934 wordt gehuldigd. Op 9 december 1934 vond de plechtige opening plaats van het nieuwe Ajax- stadion. Het roemrijke kampioenselftal van 1917 bood voorzitter Koolhaas een foto aan. Geheel links architect Roodenburgh.

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 95