hmmmhb k moment dat die twee weer echt inzetbaar zijn, veel mogelijkheden om voorin te variëren. Zo is het ook mogelijk dat Overmars ook weer eens rechtsbuiten komt te spelen, hoewel hij vanaf links gevaarlijker is, vanwege de mogelijkheid om te kiezen tussen buitenom of binnendoor gaan. Maar een opstelling waarin Hoekstra op links speelt en Overmars op rechts zou ook best op de formulieren kunnen komen te staan. Het betekent dat Nordin Wooter het moeilijker zal krijgen. Vorig seizoen speelde hij automatisch als Finidi niet inzetbaar was. Er was geen alternatief. Concurrentie is goed, mits het niet wordt overdreven. Dit jaar zijn de plaatsen duurder.' Optimale omstandigheden De Amsterdam Arena is het decor van het nieuwe succes. De problemen met de grasmat kunnen hopelijk worden benoemd als kinderziekte. Van Gaal: 'Voor de speelwijze van Ajax is een perfecte grasmat onontbeerlijk. Het liefst een dichte en kort geschoren mat, zoals we in de Meer hadden.' Wat van Gaal wel enigszins stoorde, was bijvoorbeeld de opstelling van de dug-out. In de oorspronkelijke bouwtekeningen kwam hij nog maar net met zijn hoofd boven het maaiveld uit. Van Gaal wilde hoger. 'Achteraf blijkt altijd dat er over bepaalde dingen niet genoeg is nagedacht,' zegt Van Gaal. 'Voor het publiek wordt het prachtig. Het is op z'n minst jammer dat tegenwoordig wel veel aandacht wordt besteed aan de kijklijnen vanuit de business-seats, maar dat je als trainer met je ogen op grashoogte zit. Op die manier is het onmogelijk om overzicht te hebben; voor een trainer toch vrij storend. Het is, ook hier, de voortschrijdende invloed van de commercie op het voetbal. Ik blijf zeggen dat het uiteindelijk toch allemaal valt of staat met het produkt dat geleverd wordt. En dus moet je zorgen dat je dat produkt in optimale omstandigheden kunt leveren. Zoals het natuurlijk ook geen goede zaak is dat we, behalve op maandag, op iedere andere werkdag onze wedstrijden moeten spelen. Het competitieschema is volstrekt idioot. Ik word er heel verdrietig van. Dat kan alleen in Nederland. Sport 7 heeft er voordeel van, maar wij niet. En dan moeten we ook nog afwachten wat de burgemeesters dit jaar weer allemaal verzinnen. Af en toe voel ik me een roepende in de woestijn.' De enige verbetering in het competitieschema is in de ogen van de trainer de langere winterstop. Het betaalde AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 33