Het hoofd boven het maaiveld Louis van Gaal door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Louis van Gaal, de directeur betaald voetbal, maakte a! vroeg in bet jaar bekend nog een seizoen verder te willen als trainer van Ajax. Als hij had toegegeven aan de neiging van sporthelden om op hun hoogtepunt te stoppen, was hij nu elders werkzaam. De successen van het vorige jaar zijn eenvoudigweg niet te evenaren, laat staan te overtreffen. Het hoogtepunt was vorig seizoen, of Van Gaal moet meer weten dan wij. Gezien de recente ciubgeschiedenis is dat laatste niet onwaarschijnlijk. Belangrijke spelers verlieten Ajax. Edgar Davids, de pitbull met verfijning; Michael Reiziger, de grootste back sinds Suurbier; Finidi, het stamhoofd der rechtsbuitens en Kanu, de spits die als klein kind in een ketel met toverdrank was gevallen. Davids en Reiziger zullen worden gemist, maar hun vervangers mogen er zijn: Witschge en Veldman. Het vertrek van de Nigeriaanse tandem was een hard gelag. Op het dreigende vertrek van Finidi kon, middels het aantrekken van Babangida, nog worden geanticipeerd, maar dat ook de held van het olympische voetbal Kanu de club verliet, was een tegenvaller voor Van Gaal. 'Kanu's contract liep af,' zegt de oefenmeester uit Betondorp. 'Maar hoe het allemaal gegaan is, is niet bepaald verheffend geweest. Het vertrek van Finidi vond ik in persoonlijk opzicht veel pijnlijker. Hij wist zelf al veel langer dat hij weg zou gaan. Dat hij desondanks zijn collega's niets heeft gezegd over zijn plannen, viel me erg van hem tegen. Als mens had ik hem altijd erg hoog zitten. Het is achter onze rug om gebeurd. Maar ja, dat zijn kennelijk de nieuwe verhoudingen tussen clubs en spelers. Door de Bosman affaire is het allemaal veel zakelijker geworden, harder. Dat heeft dus ook consequenties voor het contact tussen 28 AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 28