Co Jager, voorheen trainer van Ajax zaterdag 2 en 3, neemt met ingang van dit seizoen het roer over van Spitz Kohn bij het eerste zaterdagelftal. Je ziet spelers, beoordeelt ze, kijkt naar de tegenstanders. Ik zal straks de voetbalwereld afstropen op zoek naar talent. Van kinderen van acht jaar tot volwassen profvoetballers. Je kunt in een oogopslag zien of iemand voetbalkwaliteiten heeft of niet. Daar hoeft hij niet eens een wedstrijd voor te spelen. Laat hem één balletje trappen en het is duidelijk.' Spitz Kohn lacht. 'Als trainer van de zaterdag zag ik de andere elftallen van Ajax aan het werk, ook de jeugd. Dat zal nu niet anders zijn. Een collega neemt het van me over, maar het blijft me interesseren. Ik hoop écht dat het de zaterdagvoetballers goed gaat. Beter dan vorig jaar. We moeten elkaar binnen de club allemaal blijven steunen. Als ik tijd heb zal ik ook zeker gaan kijken.' Terug naar het hoogste niveau Geen Spitz Kohn meer in de dug-out. Co Jager neemt het roer over. De voormalige trainer van zaterdag 2 is een bekende van Piet Buter, die met hem samenwerkte op het moment dat Spitz Kohn door een blessure lange tijd niet kon werken. Volgens Buter is Co Jager een geschikte opvolger van Kohn. 'Co is zelf een goede voetballer geweest. Ik herinner mij hem nog als speler van Blauw Wit. Hij is een gedreven en enthousiaste man. Heel serieus ook. Zeer belangstellend en hij staat open voor de mening van anderen. Hij wil graag leren.' Piet Buter is er ook van overtuigd dat Ajax dit seizoen direct terugkeert naar het hoogste niveau. 'Men is erin geslaagd om Patrick Schuurhuizen te houden, een goede spits. En met Dennis Boogaard, keeper Dennis van de Wal en Arno Stobbelaar heb je toch alweer vier redelijk ervaren jongens in de as van het elftal. En dat is heel belangrijk voor het team. Ajax moet proberen om jaarlijks in ieder geval drie of vier wat oudere jongens te handhaven, om de jongeren op te vangen en te begeleiden.' En als het kan spelers van buitenaf aantrekken. Spitz Kohn en Piet Buter zijn het daar allebei over eens. Voor dit seizoen weet Ajax zaterdag zich in ieder geval verzekerd van de komst van Danny Murphy (van derdeklasser Buitenveldert) en Patrick Zwaanswijk, een 21-jarige verdediger uit Haarlem. Ook Zwaanswijk was actief op het derdeklasse-niveau, bij Schoten. 'Bij die club speelde ik vanaf mijn 'negentiende in het eerste elftal. Dan word je gehard, als jonge jongen tussen allemaal senioren.' Patrick Zwaanswijk 1.90 meter lang en kopsterk) wil het betaalde voetbal in. Aanbiedingen van Haarlemse amateurclubs als EDO en DCO liet hij liggen, om bij Ajax de scholing te krijgen die hem tot een professioneel sporter kunnen maken. 'Ajax heeft wat dat betreft het meest te bieden. De beste opleiding, de beste trainers, de mooiste accommodatie, de meest ideale verzorging. Ik zie het als een investering in mezelf. Hoewel ik met mijn 21 jaar misschien toch al tot de wat oudere spelers behoor, hoop ik een goede kans van slagen te hebben. Ik heb mijn zinnen gezet op het betaalde voetbal.' Misschien is Patrick Zwaanswijk wel zo'n laatbloeier waar Johan Cruijff het ooit over had. AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 252