Een essentieel onderdeel van de Ajax- jeugdopleiding: de looptrainingen van Laszlo Jambor. Bijvoorbeeld de weekberichten, waarin de verrichtingen der jeugdteams worden vermeld, zullen nog nauwkeuriger en uitgebreider beschikbaar komen. De spelers kunnen die weekberichten mooi in het door Adriaanse bedachte Ajax-logboek verzamelen. Adriaanse: 'Dat logboek is bedoeld om alle voetbalinformatie die van verschillende kanten bij de spelers binnenkomt op te slaan. Zo zal daar ook een instructie inkomen van onze materiaalman Sjaak Wolfs over het onderhoud van de kicksen. Naast het logboek krijgt iedere speler vanaf dit seizoen een Ajax-paspoort. Daarin komen de namen van de trainer en de leider van dat seizoen, het wedstrijdgemiddelde, de positie en het TIPS-gemiddelde dat gaat over de vaardigheid. Op de Vaantjesdag, die gewoon blijft bestaan, krijgt iedere speler het paspoort met stempel en al uitgereikt als bewijs van zijn Ajax-jaar. Er zit nog net geen watermerk op, maar verder is het net als een burgerpaspoort. En wij denken dat je met zo'n Ajax-paspoort heel ver komt in de voetbalwereld.' In de ogen van Adriaanse dienen al deze extra's om het even roemruchte als ondefinieerbare 'Ajax-gevoel' te versterken. 'Voetballen bij Ajax is voetballen in een AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997 rood-witte gedachte,' filosofeert de directeur. 'Daarom wilde ik ook per se dat de Ajax-letters die op de Meer stonden meeverhuisden naar de Toekomst. Ik weet nog heel goed dat ik als speler van Utrecht en als coach van PEC Zwolle en FC Den Haag bij iedere uitwedstrijd moeite moest doen om niet al door die letters te worden geïmponeerd. Ook de glas-in-lood-ramen uit de bestuurskamer hebben op ons nieuwe complex een mooie plek gekregen. In die ramen wordt het eertijdse omni- karakter van de club Ajax verbeeld: voetbal, honkbal en cricket. Voor niet- Ajacieden lijkt het misschien zinloze nostalgie, maar alle Ajacieden voelen de waarde van de verschillende symbolen tot op het bot. Het eerste wat ik uit mijn kantoortje op Voorland inpakte in een verhuisdoos waren de tien kampioensschildjes die ik in mijn Ajax- periode in handen heb gekregen vanwege vijf landskampioen-schappen van de Al en vijf van de BI. Het is een score van honderd procent die ik nog lang vol hoop te houden.' Het idee om in de Toekomst, naar analogie met de eregalerij in de kleedkamergang van De Meer waar alle Ajax/Oranje-internationals met een fotoportret worden geëerd, een fotoreeks aan te leggen over jeugdspelers uit de Ajax-historie die het eerste hebben gehaald, spreekt Adriaanse wel aan. 'Het is geen gekke gedachte,' reageert hij. 'Wat wij wel al hadden bedacht, is om de verschillende bestuurskamers te vernoemen naar bestuurders uit de Ajax- geschiedenis. En ook de kleedkamers hebben een naam gekregen van een oer- Ajacied. Bij de talentendagen van dit

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 233