instantie moeten de ouders zich prettig voelen op de Toekomst. Pas daarna zijn kader, bestuur en technische staf aan de beurt en we twijfelen er niet aan of ook de bezoekers zullen het er prettig toeven vinden. In de kantine komt zelfs - op een verhoging - een piano te staan. Nee, ik weet niet of dat idee van Michael van Praag afkomstig is, maar ik sluit niet uit dat de voorzitter achter de toetsen zal plaatsnemen. Hij kan in ieder geval als geen ander de harmonie binnen Ajax vertolken.' Puzzel Tot aan de vakantie is Adriaanse bezig geweest een meerdimensionale puzzel te leggen. Ondanks alle beschikbare middelen, of misschien wel juist daardoor, moest er ook nu weer worden gewoekerd met tijd en ruimte. Adriaanse: 'Allereerst moest er een trainingsschema worden gemaakt waarbij alle elftallen op "het goede moment het veld op kunnen. Het leek mij het beste om alle teams een vaste plek op de L-weide toe te wijzen. Daarmee voorkom je dat een bepaald gedeelte van het veld meer gebruikt wordt dan een ander. Daarbij moet er ook rekening gehouden worden met de specifieke eisen van een leeftijdsgroep. Zo hebben de B's en A's meer coaching nodig dan de E's en D's. Dus gaan de A- en B-groepen trainen op een strook die het verst bij de snelweg vandaan ligt, zodat de trainers goed verstaanbaar zijn. Maar behalve de traditionele voetbaltrainingen wordt er ook structureel aan aerobics gedaan en aan looptraining. Die specifieke opleidingsonderdelen moeten allemaal voor de veldtraining zijn afgewerkt. Bovendien kan een trainer ook maar op één plek tegelijk zijn. Heini Otto en Jan Olde Riekerink gaan bijvoorbeeld zowel elftallen trainen, als individuele spelers, als de jongens die naar de voetbalspeeltuin komen. Laszlo Jambor, de looptrainer, en Frans Hoek, de keeperstrainer, werken zowel met de A-selectie als met de jeugd. Dat is dus extra passen en meten om het op elkaar te kunnen laten aansluiten. Daarbij komen ook nog elementen als studiebegeleiding, georganiseerd vervoer en eten. De studiebegeleiding krijgt bij ons een zeer hoge prioriteit. Daar kun je dus niet aan gaan knabbelen omdat het je beter uitkomt de groep een kwartier eerder het veld op te krijgen. Gelukkig kunnen onze studiebegeleiders ook in ruimtelijk opzicht nu veel beter uit de voeten. Uiteindelijk is het gelukt om de puzzel in elkaar te Keeperstrainer Frans Hoek is er niet alleen voor Edwin van der Sar en Fred Grim. Alle gehandschoende Ajacieden worden door hem met raad en daad begeleid. krijgen. Ik heb het gevoel dat met alles rekening is gehouden, maar dat blijkt natuurlijk altijd pas in de praktijk.' Paspoort Op de Toekomst krijgt Ajax, tot tevredenheid van Adriaanse, eindelijk de beschikking over een eigen sporthal. Maar ook in details worden de voorzieningen bijna onbeperkt. Zo komt er ook een bassin waarin geblesseerde spelers via aquajogging kunnen revalideren. En zo zal ook de materiaalverstrekking aan spelers worden vervolmaakt, geautomatiseerd en computermatig worden beheerd. Al in juni zijn de voeten van alle jeugdspelers gemeten. Zowel in lengte als in hoogte zijn er afdrukken gemaakt. Daarnaast is de loop van iedere speler op video vastgelegd en geanalyseerd en zijn de slijtplekken op oude schoenen onderzocht. Hierdoor wordt duidelijk of een speler via inlegzooltjes aanpassingen behoeft in zijn schoeisel. Alles in de hoop met name rugblessures te voorkomen. Overigens heeft Umbro het schoensponsorcontract van Nike overgenomen. En zo zal administratief medewerker Jan Westelveld ook veel meer armslag krijgen om zijn werk te doen. Alle moderne faciliteiten staan hem ter beschikking. AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997 231

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 231