Co Adriaanse en de eeuwige ie Jeugd door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst De directeur opleidingen Co Adriaanse heeft eindelijk een echt kantoor. Tot voor kort moest de in 1992 aangestelde Amsterdammer zijn lijnen uitzetten vanuit een huurbox die nog het meeste weghad van een noodlokaaltje van een dorpsschool. De situatie op sportpark de Toekomst past wat alles betreft beter bij het imago van een wereldkampioen. 'Het enige nadeel', geeft Adriaanse toe, 'is de afstand tussen de Arena en de Toekomst. Maar dat nadeel wordt gelukkig ruimschoots gecompenseerd.' Ajax heeft een ander lichaam gekregen, maar de ziel is ongeschonden. De jeugdopleiding van Ajax was altijd al wereldberoemd. Ruim voor de komst van directeur Co Adriaanse vroeg de concurrentie zich al af waar toch het geheim lag van het Amsterdamse succes. Met graagte liet men zich rondleiden over het complex van Voorland. Imponerend was het allemaal niet. Aan de overkant van het slootje - waar de ballen vaak in terechtkwamen - zag men een zeer bescheiden accommodatie, met een niet overdreven groot clubhuis, vrij krappe kleedkamers en zeggen en schrijven één speelveld. Eerst was ook het veld voor het clubhuis nog voor wedstrijden bestemd, maar uiteindelijk besloot men daar toch een kunstgrasveld aan te leggen, opdat er dan tenminste altijd getraind kon worden op een acceptabele ondergrond. Het had tot gevolg dat er op het enig overgebleven speelveld noodgedwongen roofbouw werd gepleegd. Het waren duidelijk niet de omstandigheden die het verschil maakten. Volgens de meeste Ajacieden lag het behalve aan de vakkundigheid van de technische staf toch voornamelijk aan de nabijheid van de Meer. Tussen Voorland en het Ajax-stadion zat slechts één houten bruggetje. 'Daar, tussen die vier lichtmasten moet je zien te komen', riepen oer-Ajacieden als Bobby Haarms en Dirk de Groot altijd tegen de talenten. De jeugd zag het eerste; het eerste zag de jeugd. Dat was de basis. 228 AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 228