"Goed hoor, een arts die alles weet van enkels en geniepige graspolletjes." Ze voetbalde ja, en ze had nooit iets gehad. Wel eens een bloedneus, zei ze altijd tegen de sportarts, maar verder was ze in prima conditie. Ze liep zelfs de snelste honderd meter van haar elftal. Tot ze dat polletje tegenkwam. En d'r enkel voelde krakken. Toen had ze iets, dat wist ze meteen. Iets dat wel eens lang kon gaan duren. Maar terugkomen zou ze, dat stond voor haar als een paal boven water. De trainer had haar gewezen op het Sport Medisch Adviescentrum. Daar zitten artsen die weten waarover ze praten bij sportbles sures, die je kunnen adviseren over de beste behandeling en aangeven hoe je dergelijke blessures kunt voorkomen. Daar was ze dus heen gegaan. En wat bleek? Via ZAO kreeg ze ook nog eens driekwart van de kosten vergoed. Dat vond ze sportief. Het had al met al zes maanden geduurd voordat ze voorzichtig weer mocht gaan trainen. Op advies van een arts bij het Sport Medisch Adviescentrum op nieuwe schoenen. Waardoor ze minder bang hoefde te zijn voor geniepige polletjes en nieuwe blessures. Dat is het laatste waar je dan op zit te wachten. Na zeven minuten in d'r eerste wedstrijd had ze meteen al gescoord. Weliswaar met het hoofd. Maar zonder die schoenen had ze nooit op de goede plaats gestaan. Zeker weten. Dit is een passage uit 'Als ik ooit ziek word dan hier in de buurt graag', het andere verhaal uan een Amsterdamse zorgverzekeraar. Bel 020-56712 34 en u krijgt het complete verhaal gratis thuisgestuurd.

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 22