daardoor wordt de afstand tussen het eerste elftal en de rest van de vereniging zo klein mogelijk gehouden. Zoals de jeugd het op Voorland had over het 'spelen tussen de vier masten', zien de Ajax- talenten vanaf de Toekomst het prachtige dak van de Amsterdam Arena en kunnen ze ervan dromen om daar ooit ook eens onder te spelen als Ajacied. Geborgenheid en gezelligheid Het terrein van de Toekomst meet negen hectare, is 450 meter lang en bijna 200 meter breed. Bij het hoofdveld bevindt zich een opvallende, uniek geconstrueerde hoofdtribune voor ruim 1200 toeschouwers terwijl tussen alle velden in heuveltribunes zijn gecreëerd zodat men naar twee zijden wedstrijden kan bekijken. Rond het hoofdveld kunnen dan bij elkaar zo'n 3500 mensen de wedstrijd volgen. Architect René van Zuuk heeft de wedstrijdvelden bewust tussen de heuvels aangelegd om zo te komen tot de door Ajax gewenste geborgenheid en gezelligheid. De Toekomst telt zeven velden. Zes ervan zijn aangelegd met een bepaald soort gras waarop met grote intensiteit gespeeld kan worden. De velden kunnen zowel voor trainingen als wedstrijden worden gebruikt, al zijn er in principe drie wedstrijdvelden en drie trainingsvelden. Een beregeningsinstallatie en verlichting op alle velden zorgen voor perfecte omstandigheden. Een kunstgrasveld brengt het totaal op zeven. Dat aantal is hard nodig als men simpelweg alle trainingsuren van het moment bij elkaar optelt en ook nog rekening houdt met uitbreiding van activiteiten die nu nog elders plaatsvinden, zoals de scouting op locatie. Het clubhuis is imposant. Op de begane grond bevinden zich veertien kleedkamers en 300 vierkante meter opslagruimte plus locaties voor de medische staf, het krachthonk, het revalidatiebad en de sporthal, die uiteraard twee verdiepingen hoog is en even groot als de hal in de Meer. Op de eerste verdieping bevinden zich kantoren, vergaderruimtes, de bestuurskamer, het onderkomen van de supportersvereniging en de kantine. Die meet 575 vierkante meter. Er kunnen zeker duizend mensen terecht. De ruimte kan multifunctioneel worden gebruikt, zoals met alle ruimtes valt te schuiven. Het zal de ontmoetingsplaats zijn voor ouders, Ajacieden, elftallen, junioren die er vanuit school kunnen eten, kortom voor iedereen die betrokken is bij Ajax. Aan de zijkant van het clubhuis prijken op de grote muur de letters 'Ajax', afkomstig uit de Meer, waar zij op het dak van de eretribune stonden. Het is een stuk historie van Ajax dat meegegaan is naar de nieuwe locatie, waar het clubleven straks meer dan ooit zal bloeien.

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 193