Daags voor de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund strompelde Edgar Davids van het trainingsveld met een verzwikte enkel. Tijdens het duel bleek hij nergens last van te hebben. Spelend op de positie van de geschorste Frank de Boer groeide hij uit tot man van de wedstrijd. Al in de achtste minuut bracht hij Ajax op voorsprong. In de halve-finalewedstrijd tegen Panathinaikos trof Jari Litmanen tweemaal het Griekse doel, waardoor hij leider werd in het schuttersklassement van de Champions League met acht doelpunten. grasmat van het stadion van Real Zaragoza is een verademing en de uitslag van deze eerste confrontatie in de strijd om de Europese Supercup biedt perspectief: 1-1. Drie weken (en een afgelasting) later pakt Ajax de trofee via een klinkende, enigszins geflatteerde 4-0 overwinning. Het zogenaamde Grand Slam (alle internationale titels in één seizoen) is bereikt. De volgende grote afspraak (de kwartfinale in de Champions League) wordt voorafgegaan door een nederlaag bij Vitesse in een wedstrijd waarin de gemoederen verhit raken. In Duitsland staat het echte Ajax er weer. Met 2-0 wordt de kampioen van Duitsland een illusie ontnomen. Veertien dagen later wint Ajax met 1-0 van Borussia en is de halve finale bereikt. Uiterste inspanning Op competitieniveau heeft Ajax even de hete adem van PSV in de nek gevoeld maar ook de Eindhovenaren spelen niet vlekkeloos. Wanneer Ajax op 24 maart de Klassieker tegen Feyenoord winnend afsluit, is de voorsprong op de naaste belager vijf punten. Dat lijkt een veilige marge, maar de krachten lijken weg te vloeien uit de Ajax-benen. Met verhoogde concentratie en uiterste inspanning vecht Ajax zich naar het competitieslot. Er wordt verloren van Roda JC. En er wordt, in het afscheidnemende Olympisch Stadion, verloren van Panathinaikos. Dat komt hard aan. Plotseling lijkt uitschakeling dichtbij, het moment waarop velen hebben gewacht. Het bericht dat Edgar Davids en Michael Reiziger Ajax aan het eind van het seizoen zullen verlaten om voor Milan te zullen uitkomen, was binnenshuis reeds bekend maar lekt, nota bene door toedoen van de voorzitter van de spelersvakbond, uit. Meer dan het bericht wekt de reactie van Louis van Gaal op het doorbreken van een erecode beroering. Kort voor de beslissende confrontatie met PSV kunnen dergelijke ondermijnende factoren De Ajacieden vieren het kampioenschap. Het is het derde in successie, en volgens Louis van Gaal het mooiste vanwege de vele tegenslagen die overwonnen moesten worden.

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 19