Van de rushes van Rijkaard, de gedrevenheid van Schoenaker, van de wonderschone techniek van Felix Gasselich. En natuurlijk, van de onnavolgbaarheid van de danser op de velden: Marco van Basten. Als jè tot je door laat dringen wie je in - toch slechts - twaalf jaar hebt zien spelen, dan is het duidelijk waarom de honger naar steeds weer en steeds meer De Meer nooit gestild werd. Dat die regelmatige zondagse, soms midweekse, soms zaterdagse gang naar de tempel aan de Middenweg het absolute uitje was. Al was ik ziek, al had ik koorts: ik moest er heen. En een afgelasting, een dag ervoor, eerder of vlak voor de wedstrijd, maakte elke zondag zinloos. Vanaf het seizoen 1989-1990 verhuisde ik van M oftewel het Ling- vak naar het persvak. Beenhakker was trainer en Ajax had de Hongaar Pal Fischer aangetrokken. Mij werd gewaar dat de Budapester niets anders dan zijn eigen taal sprak en ik bood via David Endt aan behulpzaam te zijn bij het vertalen en eventueel het Nederlands leren. Door een tweejarig verblijf onder de Hongaren van Roemenië was ik de moedertaal van Pal Fischer machtig geworden. Tot een cursus Nederlands heeft het nooit geleid, wel tot een aantal optredens als tolk. De eerste keer was direct een vuurdoop. Na afloop van de eerste thuiswedstrijd tegen Vitesse (5-2) mocht ik een interview van Eddy Poelman met Fischer, die duidelijk de man of the match was, viceversa vertalen. Het was eveneens de eerste keer dat ik op de perstribune mijn plek gevonden had. Dat was wennen. Op vak M was ik supporter, met alles wat daaraan vastzit: juichen, schreeuwen, aanmoedigen, met verwensingen en met vloeken. Op de perstribune zitten de mensen van het vak, die objectief horen te zijn, die moeten waarnemen en zo zuiver mogelijk interpreteren. Journalisten juichen en huilen niet. Maar moest ik dan het kleed van supporter, van fan afleggen? Gaandeweg ben ik het vak van AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 173