nikirtn Ajax bereidde zich op de tweede helft van het seizoen voor in Israël. Koning Winter regeert De terugblik op oudejaarsdag zou uiterst positief moeten zijn, ware het niet dat twee zware blessures een smet werpen op december. In de wedstrijd tegen De Graafschap strompelt Mare Overmars, begeleid door fysiotherapeut Pim van Dord en clubarts Piet Bon, naar de kant. Zijn kwetsuur is erger dan aanvankelijk wordt verwacht: de linker kruisband blijkt te zijn afgescheurd. Vier dagen later volgt er een nieuw drama. Martij n Reuser, vervanger van Overmars, breekt in De Meer zijn been. In de boeken staat een fantastische score. Eén enkel verliespunt in de competitie. Een score van 62-6 en een voorsprong van acht punten op de nummer twee, PSV. Maar de toekomst draagt dreiging. Na de winterstop (met de nieuwe aanwinst Peter Hoekstra binnen de gelederen) slaat Ajax zijn voorbereidende kamp op in Israël. Daar wordt zowaar verloren van Macabbi Haifa. Het slechte spel lijkt een incident maar dat wordt anders bekeken wanneer Ajax de eerste competitiewedstrijd in 1996 ook verliest. Beter voetballend gaat Ajax toch ten onder in Tilburg waar Willem II met 1-0 een eind maakt aan Ajax' ongeslagen reeks. Koning Winter regeert inmiddels. De velden zijn zo goed als onbespeelbaar maar er is binnen het competitieprogramma weinig tot geen ruimte om wedstrijden in te halen en dus moet er onder slechte omstandigheden gevoetbald worden. Behalve meer puntverlies in de competitie volgt er ook een pijnlijke uitschakeling in het nationale Bekertoernooi. In Leeuwarden toont Cambuur zich agressiever en gedrevener dan de Ajacieden en op een keiharde grasmat onder poolomstandigheden verliest Ajax met schrijnende cijfers: 2-0. Internationaal komt Ajax op 6 februari weer in actie. De grazige Na de winterstop kwam Peter Hoekstra (foto links) de Ajax-gelederen versterken. Tegen zijn oude club PSV scoorde de linksbuiten, nadat Ajax op achterstand was gekomen, de gelijkmaker. In de uitwedstrijd tegen Real Zaragoza maakte Dave van den Bergh (foto midden) zijn debuut in Ajax 1 als invaller voor Kiki Musampa (foto rechts).

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 17