Op het eind van de eerste seizoenhelft raakte Ajax in twee opeenvolgende wedstrijden twee spelers voor lange tijd kwijt door ernstige blessures. Eerst Mare Overmars (foto links), vier dagen later Martijn Reuser. opgelopen die hem voor maanden aan de kant zou houden. Het is een tegenslag die weinig directe invloed op het spel van Ajax heeft, omdat de Braziliaan slechts een enkele keer in actie was gekomen. Ajax davert door, ook in de Champions League waar de ongeslagen status wordt gekoesterd. Sinds maart 1994, toen Ajax in de kwartfinale van het Bekerwinnaarstoernooi door Parma werd verslagen, leed het keurkorps van Louis van Gaal nog geen nederlaag. Een krachtproef Op zondag 5 november vindt de eerste confrontatie tussen de nummers één en twee van de competitie plaats. Ajax treft PSV in het Olympisch Stadion en de Eindhovenaren maken indruk. PSV komt door een goal van Ronaldo op voorsprong, maar Kanu zorgt dat de marge in de competitie niet veranderd. Toch is het eerste puntverlies een feit. Na dertien competitiewedstrijden legt Ajax de volgende cijfers voor: 37 punten, 48 doelpunten voor, 4 tegen. De ogen richt men op de laatste week van november. Daarin wacht Ajax een bijzondere krachtproef. Eerst de return in de Champions League tegen Real Madrid, vervolgens de reis naar Tokio voor de wedstrijd tegen Gremio om de wereldbeker. In Madrid speelt Ajax magistraal. Na in de eerste helft te zijn gestuit door scheidsrechterlijke dwalingen en pech, velt Ajax in de tweede helft het vonnis over de Koninklijke. Het wordt 2-0, een magere afspiegeling van de veldverhoudingen. Dezelfde avond vliegt Ajax terug naar Amsterdam, waar een dag later aan de lange reis naar Japan wordt begonnen. Een nieuw hoogtepunt ligt in het verschiet. Op het moeilijk bespeelbare veld van het National Stadium duurt het tot aan de strafschoppenserie voordat er wordt gescoord. Ajax neemt de penalties het best en wint met 5-4. Wereldkampioen! Twee dagen later, na een merkwaardige terugvlucht vol obstakels, viert Ajax het wereldkampioenschap op het Museumplein van Amsterdam. De laatste fase van het kalenderjaar is goed Ajax-gemutst. De laatste wedstrijd in de Champions League-ronde wordt op een bevroren grasmat in stijl afgesloten met een klinkende 4-0 zege over Ferencvaros en op competitieniveau behoudt Ajax zijn ongeslagen status. Na de winterstop: verlies van Willem II voor de competitie (foto links) en van Cambuur Leeuwarden in het toernooi om de Amstel Cup (foto boven).

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 15