Driemaal stonden Ajax en Real Madrid vorig seizoen tegenover elkaar. Aan de twee, door Ajax gewonnen, Champions-Leagueduels ging op 30 augustus een vriendschappelijke ontmoeting vooraf. In het Bernabeu-stadion won Real met 1-0. in de Ajax-kleedkamer. De verslagenheid moet worden overmeesterd, want Real Madrid wacht. Maar dat eerste gevecht kost veel kracht. Het lukt de zaak op de rit te houden en een doelpunt van de schotlustige Mare Overmars brengt de eerste Champions League-punten binnen. Met een wrange glimlach neemt Ajax de complimenten in ontvangst. In één weekend is op dat moment de toon voor het seizoen gezet. Het zou inderdaad een moeilijk jaar worden. Toch blijft Ajax winnen, goed spelen en de rood-witten laten de tegenstanders kansloos. Imposant Een rits overwinningen in de vaderlandse competitie is het bewijs dat Ajax gevreesd wordt en dat het ritme op niveau is. Het eerste tegendoelpunt dat Edwin van der Sar incasseert, valt op 22 oktober 1995 uit tegen Feyenoord. De aartsrivaal koestert even de hoop dat de vlotte 2-0 voorsprong een eerste Ajax-nederlaag zal opleveren. Niets daarvan! Ajax zet een tandje bij en houdt het bij een ogenschijnlijk milde 4-2 overwinning. De manier waarop Feyenoord (voor het eerst onder leiding van Arie Haan) opzij wordt gezet, is imposant. Nog beter van kwaliteit en aantrekkelijkheid is, een week later, de thuiswedstrijd tegen Roda JC. Ook zonder topschutter Mare Overmars (vervangen door Martijn Reuser) klikt het en een prachtige 6-1 zege is het gevolg. Ajax op zijn top. Wie of wat kan de Amsterdammers tegenhouden? Natuurlijk sluimert de 'zaak Kluivert' als een giftige slang op de achtergrond. En ja, Marcio Santos was zeer ongelukkig geweest. Tijdens interlandverplichtingen had hij een zware achillespeesblessure Ajax en Gremio kwamen in Tokio tot aan de strafschoppenserie niet aan scoren toe. Daarin was een hoofdrol weggelegd voor aanvoerder Danny Blind.

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 13