De eerste wedstrijd van het seizoen leverde meteen ook de eerste prijs op. In de Rotterdamse Kuip won Ajax op 16 augustus voor de derde keer in successie de Nederlandse Supercup. Iedere club die tegen Ajax aan zou treden, wenste zich immers te onderscheiden. De kampioen der kampioenen een beentje lichten was een erezaak. De concurrentie had zich herbewapend en liet blijken de strijd niet uit de weg te gaan. Ajax had een aantal uitstekende spelers uitgezwaaid. Frank Rijkaard hing zijn voetbalschoenen aan de wilgen, John van den Brom en Peter van Vossen verhuisden naar Turkije, Clarence Seedorf zocht zijn geluk bij Sampdoria en vlak voor het seizoen begon, vertrok Tarik Oulida naar Sevilla. Bovendien beloofde het seizoen 1995-1996 zwaarder te worden dan ooit door het grote aantal wedstrijden dat er in het verschiet lag. Naast de competitie, beker en Champions League-verplichtirjgen wachtten ook de strijd om de Europese Supercup en... de wedstrijd om de Wereldbeker in Tokio. Het eerste gevecht Al deze voortekenen ten spijt, Ajax gaat daverend van start. De eerste de beste prijs die er gewonnen kon worden, wordt ook gewonnen. In de Rotterdamse Kuip wordt Feyenoord (dat een sterke indruk maakt met onder anderen Ronald Koeman in de gelederen) met 2-1 verslagen. Patrick Kluivert is de jongeman die in de extra tijd het zwaard laat vallen. De Supercup wordt in triomf omhoog gehouden, ook (zij het in burgermanskledij) door de nog niet speelfitte Braziliaanse international Marcio Santos, de Grote Aankoop van het seizoen. Op zondag 20 augustus start de competitie. FC Utrecht, dat met gezwollen borst en veel strijdlust naar Amsterdam is gekomen, wordt met duidelijke cijfers teruggewezen. Vier voor Ajax, nul voor de tegenpartij. Een voortreffélijke start die meer diepgang krijgt door ruime overwinningen op NEC en Sparta. Van der Sar houdt steeds de nul. En dat doet hij ook in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Real Madrid. Maar de omstandigheden zijn dan al flink aangetast. Op de zaterdagavond voor Ajax-Sparta raakt Patrick Kluivert betrokken bij een ongeval met ernstige afloop. En één dag later, na de wedstrijd in De Meer, valt het nieuws dat de broer van Finidi George in Nigeria dodelijk getroffen is door een politiekogel, ijskoud op het Ajax-dak. Op de maandagmorgen voor het Europese toptreffen, vloeien er tranen van verdriet en onbegrip AJAX PRESENTATIEGIDS 1996-1997 11

Presentatiegids (1987-2013) | 1996 | | pagina 11