LEASECONCEPT Voor het derde achtereenvolgende seizoen zorgt het in Amsterdam gevestigde leasebedrijf Leaseconcept er voor dat de spelers en de technische staf van Ajax comfortabel en zonder zorgen rondrijden in veertig Opeis van diverse types. Types die passen bij de uitstraling van desbetreffende Ajacied. Terwijl de Opeis worden geleverd door General Motors, staat Leaseconcept, net zoals voor al haar klanten, borg voor de financiële afwikkelingen en het onderhoud van de auto's. Dat is hun specialiteit, al vanaf 1965, het jaar waarin het leasen van auto's in Nederland werd geïntroduceerd. Op dit moment is Leaseconcept met ruim tienduizendauto's op de weg uitgegroeid tot een van de grootste leasemaatschappijen van het land. "Al die auto's, variërend van praktisch-economische personenauto's tot imposante directie-limousines, worden geleased in de zogenaamde 'gesloten calcultatievorm" legt Algemeen Directeur Paul Vedder uit. "Dit houdt in dat de klant elke maand voor een vast bedrag de beschikking heeft over een voertuig, waarbij alle risico's aan extra kosten voor rekening komen van Leaseconcept. Bij schade of pech kan de klant direct beschikken over een vervangende auto, evenals bij reparaties die langer duren dan gewenst." Het is bij ons net als bij Ajax", verklaart Paul Vedder, "Wanneer iemand geblesseerd uitvalt moet er onmiddelijk een hele goede vervanger klaar staan. Gebeurt dat niet, dan gaat dat ten koste van het eindresultaat. Ajax kost dat in zo'n geval punten, het bedrijf dat een auto bij ons geleased heeft zou vertraging oplopen en daardoor verlies lijden En verlies is iets waar Ajax en Leaseconcept absoluut niet tegen kunnen." Leaseconcept houdt zich met betrekking tot Ajax overigens niet alleen bezig met het veilig op de weg houden van de Ajacieden. De leasemaatschappij voert een zo actief mogelijk beleid om samen met Ajax de sponsoring optimaal te benutten. "Want dat is de enige manier om als bedrijf ook weer wat uit de sponsoring terug te halen", weet Paul Vedder inmiddelels na twee seizoenen. "Op één zondagmiddag bij Ajax bereiken we meer klanten dan in één maand door het hele land bij iedereen langs te rijden. Tijdens een voetbalwedstrijd valt het formele ook heel snel weg en leer je de mensen, waar je normaal gesproken altijd zakelijk mee om gaat, veel persoonlijker kennen. Afgelopen seizoen zijn een groep kinderen van mmwmm klanten van ons een middag bij Ajax geweest om daar rond geleid te worden en een training onder leiding van enkele spelers en Bobby Haarms te krijgen. Die kinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar vinden dat natuurlijk prachtig en nemen in hun enthousiasme hun ouders, en dat zijn onze klanten, mee. Met het organiseren van zo'n prachtige middag krijg je dus wat terug voor je sponsoring. En ik moet zeggen dat Ajax zich daarin ook uitstekend opstelt. De club en de sponsors gedragen zich nu buiten het veld ook meer en meer als echte Europese toppers." PRESENTATIEGIDS AJAX '93/ 94

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 67