AJAX IS VAN U De aanhang van Ajax groeit. Vrijwel iedere wedstrijd is uitverkocht en waar ik ook in Nederland kom, altijd loop ik weer enthousiaste Ajacieden tegen het lijf. Onze nieuwe Supportersvereniging Ajax groeit gestaag en het jaarlijks terugkerende supporterstoernooi is een inmiddels niet meer weg te denken element geworden. Het valt mij bovendien op, dat men ook in een wat mindere periode vierkant achter de club blijft staan en dat is een dierbare constatering. Zou er dan echt sprake zijn van een grote Ajax-familie? Ik denk van wel. Het afscheid van Wim Jonk en Dennis Bergkamp was daar een uitgesproken voorbeeld van. Prachtig vuurwerk, een lange ereronde. Luide toejuichingen en...niemand verliet de tribune. Ajax is van U en dat werd op die avond weer eens overduidelijk bewezen. In 1992 wonnen we de KNVB beker, zodat we dit seizoen in de Europa Cup voor Bekerwinnaars zullen uitkomen. Na een aantal jaren UEFA Cup is het weer eens prettig om in het tweede toernooi van Europa uit te kunnen komen. Ajax moet hogerop en zal bij de verdere uitbouw van Europees voetbal klaar moeten zijn om mee te doen. Enerzijds bereiken wij dat door de eigen jeugdopleiding weer verder te prefectioneren. Anderzijds door onze financiële armslag te vergroten. Een nieuw stadion met meer faciliteiten zijn daarvoor onontbeerlijk. Wij zijn dan ook bijzonder verheugd, dat de gemeenteraad van Amsterdam onlangs haar definitieve fiat aan de plannen heeft gegeven, zodat we over drie jaar in het mooiste stadion van Europa zullen voetballen. Onze technische staf is niet over één nacht ijs gegaan bij de samenstelling van de selectie voor het komende seizoen. Al ben je nog zo'n balkunstenaar, het betekent nog niet dat je in het Ajax- concept past. Het bestuur is van mening, dat onze directeur betaald voetbal er met zijn mannen in is geslaagd om een uitgebalanceerde groep samen te stellen, zonder concessies te doen aan de speelstijl van Ajax. Wanneer U in ogenschouw neemt, dat ons zaterdag-1 elftal inmiddels naar de eerste Klasse is gepromoveerd, dan strijdt Ajax nu dus op alle fronten op het hoogste niveau. En dat is nu juist Uw en onze doelstelling. Het is de taak van het bestuur om er voor te waken dat dit zo blijft en dat doen wij met veel plezier en vertrouwen, daar Ajax louter medewerkers heeft die van de club houden en die als geen ander weten wat goed voor de club is. Daarmee is het cirkeltje rond. Ajax is van U, van ons allemaal! Michael van Praag, voorzitter PRESENTATIEGIDS AJAX '93/ 94

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 5