Ajax 2 betaald voetbal Ajax 2, onder leiding van trainer Gerard van der Lem en leider Herman Bosschieter, heeft een succesvol seizoen achter de rug. Het werd kampioen in de reserve divisie Ar maar moest het algemeen landskampioenschap aan Vitesse uit Arnhem laten. Door dit resultaat plaatste Ajax zich voor de nieuw te vormen Reserve Eredivisie. De tegenstanders zullen dan de tweede elftallen zijn van ADO/Den Haag, Feyenoord, Fortuna Sittard, De Graafschap r Heerenveen, AAW, PSV, Roda JC, Sparta, FC Twente en Vitesse. In de districtsbeker bereikte het de finale. Daarin trad Ajax 2 aan tegen Sparta Nijkerk, dat met 4-0 werd verslagen. Na de winst van de districtsbeker volgde op zaterdag 12 juni het toernooi om de algehele Bekertitel. Dat toernooi vond plaats in Halsteren waar Ajax 2 er niet in slaagde de zegereeks voort te zetten. Ook in de Beloftencompetite, de alternatieve competitie waaraan wordt deelgenomen door Nederlandse, Belgische, Duitse en Franse clubs, werden goede resultaten geboekt. De prestaties van het afgelopen jaar, spreken des te meer aan, omdat de samenstelling van het team nogal eens wisselt. Reservespelers van Ajax 1, spelers die terugkomen van een blessure of zelfs nieuwe spelers, die getest worden (in de beloftencompetitie) zorgen ervoor dat het moeilijk is om tot een hechte eenheid te komen. In het seizoen 1993 - 1994 speelt Ajax 2 zijn thuiswedstrijden voor de competitie op dinsdagavond om 19.30 uur. De duels in de Beloftencompetitie worden in principe op donderdagavond om 19.00 uur op het hoofdveld gespeeld. De toegang is gratis. Donny Huysen was in het seizoen 1992 - 1993 de veelvuldig scorende spits van Ajax 2. Foto: Louis van de Vuurst Eén van de smaakmakers in het tweede elftal van Ajax in het afgelopen seizoen was Dries Boussatta. De snelle vleugelspeler brengt hier de defensie van Sparta in problemen. Foto: Louis van de Vuurst ►.TRAP Na aanvankelijk te zijn uitgeleend aan Volendam keerde Michael Reiziger tijdens het seizoen 1992-1993 terug naar Ajax. In Ajax 2 was Michael een vaste kracht en hij smaakte aan het eind van het seizoen het genoegen als invaller in het eerste elftal te akteren. Foto: Louis van de Vuurst PRESENTATIEGIDS AJAX '93 '94

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 139