De senioren van Op weg naar het jaar Ajax 2000 - :s:sr Een blik op de tribune van het bijveld, naast het Olympisch Stadion, waar Ajax zaterdag 1 zijn thuiswedstrijden speelt. Ook in het komende seizoen zullen trainers en bestuursleden van de club daar te vinden zijn om de verrichtingen van het elftal van trainer De Groot en leider Boot op de voet te volgen. Foto: Louis van de Vuurst Het is aan het einde van het vorig seizoen niet ongemerkt voorbij gegaan dat het eerste elftal de hoogste klasse van het zaterdagmiddag voetbal wist te bereiken. Nog nooit eerder slaagde een vereniging uit het betaalde voetbal er in een dergelijk feit te realiseren en, zoals in veel zaken in het voetbal, loopt Ajax ook in dit opzicht de andere clubs ver vooruit. Het wordt voor de ploeg natuurlijk steeds minder eenvoudig ieder jaar maar weer mee te draaien aan de top van de ranglijst Nu de eerste klasse is bereikt, mogen we eigenlijk niet verwachten dat Ajax onmiddellijk een stempel weet te drukken op het competitieverloop. Je zou zeggen in zo'n eerste jaar: handhaven is al mooi, alles wat meer is, is mooi meegenomen. Trainer Dick de Groot en leider Cees Boot kennende, zullen deze zich niet bij voorbaat bij die gedachte neerleggen. Zij willen wel degelijk in die top meestrijden en met veel publiek op de tribunes rond het bijveld van het Olympisch Stadion goed presteren. Kampioen worden van de afdeling, vervolgens eerste worden in het hele zaterdagvoetbal in Nederland, dan algeheel landskampioen worden op weg naar een plaats in het betaalde voetbal waardoor dit elftal in waarde steeds maar zal stijgen in het kader van de opleiding in de vereniging. Dat is het perspectief dat dit elftal zal nastreven op weg naar het jaar 2000. Naarmate de waarde van het eerste elftal stijgt, gaat dat ook op voor het tweede en derde zaterdagteam. Die komen thans uit in de KNVB en presteren dus reeds op een behoorlijk niveau. Het is alleszins de moeite waard de thuiswedstrijden van het eerste elftal, maar ook van de andere zaterdagelftallen, te bezoeken. Ajax zaterdag 1 speelt zijn thuiswedstrijden op het bijveld van het Olympisch Stadion. Het aanvangsuur is 14.30 uur. Feest in de kleedkamer van het eerste zaterdagelftal van Ajax. na een spektaculaire overwinning op Candia is het kampioenschap van de Tweede Klasse behaald. In het seizoen 1993 - 1994 komt Ajax zaterdag 1 uit in de hoogste afdeling van het amateurvoetbal. Foto: Louis van de Vuurst Eén van de helden van het zaterdagelftal was Dennis Gerritsen die topscorer van de afdeling werd. Foto: Louis van de Vuurst 138 PRESENTATIEGIDS AJAX '93/ 94

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 138