Ajax jeugd Onze junioren speelden het afgelopen seizoen met tien elftallen in competitie-verband en het "op een slof en een oude voetbalschoen wordt Ajax kampioen" was dit jaar wel bijzonder van toepassing. Liefst acht elftallen grepen de titel. resultaten De A 1 dacht op de voorlaatste speeldag het kampioenschap te hebben verspeeld, door een nederlaag tegen PSV, maar omdat de Eindhovenaren op de slotdag tegen Feyenoord onderuit gingen, kon de vlag alsnog in top. De B 1 was ongenaakbaar en gaf zelfs geen punt weg. Hetzelfde gold voor de C 1 Voor de juiste cijfers verwijzen wij U naar de standen elders in het blad. Ajax B 1 kroonde zich tot algeheel kampioen van Nederland door op 5 juli in Ejndhoven FC Groningen terug te wijzen. Ook over de resultaten van de overige teams had Ajax absoluut geen klagen. In het komende seizoen zal Ajax weer met tien elftallen vertegenwoordigd zijn: twee elftallen in iedere categorie van de jongsten (E junioren) tot de oudsten (A junioren). indeling In de Coca-Cola competitie komt de A 1 opnieuw landelijk uit in de Eredivisie en de A 2, eveneens landelijk, in de le divisie. Beide elftallen zullen op de zaterdagmiddag spelen, de A 2 om 12.00 uur op Voorland achter de Reynolds- tribune en de A 1 om 14.30 uur, indien mogelijk op het hoofdveld. Ook de B junioren gaan landelijk spelen. De B 2 speelt in principe op zondag om 12.00 uur op het veld achter ons stadion en de B 1 op zaterdagmiddag om 14.30 uur op hetzelfde veld. De C 1 junioren komt uit in de promotieklasse van de B junioren en speelt op zondag 12.00 uur, om en om met de B 2. De C 2 komt uit in de promotieklasse van de C junioren op zondag om 10.00 uur op veld 3. De D 1 junioren speelt in de tweede klas van de C junioren om en om met de C 2. En de D 2, E 1 en E 2 junioren komen uit in de D junioren- competitie, ook wel genoemd de Jong Juniorencompetitie van de KNVB afd. Amsterdam. Zij spelen op zaterdagochtend om kwart voor tien of elf uur op de terreinen achter ons stadion. Incidenteel kunnen wedstrijden van de Ajax jeugd worden afgewerkt op de velden van onze buuurman, WGA. leiding Voor de coaching en begeleiding van de diverse elftallen beschikt Ajax over een flinke trainerstaf: Spitz Kohn, Herman Borman, Günther de Haan, Jan de Koning en Patrick Ladru, die onder supervisie staan van de directeur opleidingen Co Adriaanse. De diverse elftallen zullen opnieuw onder leiding staan van de heren Cas Harms, Teun Bogaard, Rolf Grootenboer, Cor van Eijden, Jan van Eijden, Wim Stuut, Frits Andriese, Henk van Teunenbroek, Edwin Kortlevers en Ed Lefeber. De fysiotherapie wordt verzorgd door Frank van Deursen, Erna Spil en enkele stagiaires van de Hogeschool Amsterdam. Jeugdsecretaris en secretaris Jong Junioren zijn respectievelijk Hans Bijvank en Floris Thoolen. Trotse Ajacieden met een trofee. De junioren van Ajax voetballen op het gezellige Voorland, achter het Ajax-stadion. Daar worden de jonge talenten geslepen, op weg naar -mogelijk- het eerste elftal. Foto: Louis van de Vuurst Een wedstrijdbeeld uit het jaarlijkse "Hans Kok- toernooi" dat op de velden van Ajax wordt gespeeld. Foto: Louis van de Vuurst Dat de Ajax-jeugd een allesbehalve ondergeschikte rol speelt in de vereniging wordt ook door deze afbeelding bewezen. Vijf jonge Ajax-talenten sierden de voorpagina van het Ajax Magazine. Tarik Oulida, Clarence Seedorf, Martijn Reuser, Nordin Wooter en Patrick Kluivert is het poserende vijftal. Foto: Albert Aandeweg PRESENTATIEGIDS AJAX '93 '94 137

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 137