Ajacieden in Oranje Johan Cruijff, luisterend naar het Wilhelmus voor een interland. Als negentienjarige debuteerde Johan in Oranje en hij zou het tot een totaal van 48 interlands en 33 doelpunten brengen. Engeland - Nederland (2-2) op Wembley...Frank de Boer duelleert met de Engelse aanvaller David Platt. Frank bracht het reeds tot 16 interlands, waarin hij één keer scoorde. Foto: Louis van de Vuurst de rangschikking gevolgd door Suurbier (50), Anderiesen (46) en Muller(43). Sonny Silooy is de dichtstbijzijnde achtervolger met 25 "caps". Dennis Bergkamp vertrekt bij Ajax in de wetenschap dat hij de op een na meest scorende Ajacied in Oranje is: met zijn vier treffers glipte hij dit seizoen Swart, Keizer, Bosman, Neeskens en Groot voorbij om zich met 13 doelpunten achter Johan Cruijff (19) te nestelen. In onderstaande tabel vindt u alle spelers die Ajax de laatste tweeëntachtig jaar aan het vaderland geleverd heeft, met vermelding van wedstrijd- en doelpuntentotalen als Aj acied en het totaal inclusief de interlands als speler voor een andere club. De data refereren uitsluitend aan de Ajax-periode van de betreffende speler. Voor de goede orde: de in 1987 ongeldig verklaarde wedstrijd Nederland-Cyprus is in onderstaande lijst van Ajax- internationals wel meegeteld, al doet de KNVB dat niet. Ook heeft Marco van Basten, die in de lijst van vorig jaar abusievelijk buiten de boot was gevallen, zijn rechtmatige plaats weer teruggekregen. 116 PRESENTATIEGIDS AJAX '93 '94

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 116