Nederland - San Marino, op 23 maart 1993, leverde Ronald de Boer zijn debuut in het Nederlands Elftal op. Een logisch vervolg op Ronald's selecties voor de diverse jeugdelftallen en het Olympisch Elftal. Tegen San Marino leverde Ronald zijn aandeel in de 6-0 overwinning door een strafschop te benutten. Foto: Louis van de Vuurst nationale elftal, en in de uitwedstrijd tegen de Noren speelde het voltallige basiselftal ooit bij Ajax. Het record aller tijden van Ruud Krol (83 interlands, waarvan 71 als Ajacied) komt voorlopig nog niet in gevaar. Krol wordt in Nederlands record-international is Ruud Krol, die 83 keer uitkwam voor Oranje. Als Ajacied kwam Krol 71 keer in aktie voor het Nederlands Elftal, de overige wedstrijden deed hij dat als speler van Vancouver Whitecaps en Napoli. Mare Overmars debuteerde in het afgelopen seizoen in het Nederlands Elftal. In zijn eerste interland, in Utrecht tegen Turkije, scoorde de snelle vleugelspeler al na vijf minuten. Op Wembley tegen Engeland had Overmars een belangrijk aandeel in het zwaarbevochten gelijkspel dat Oranje daar wegsleepte. Tegen hem beging Des Walker (zie foto) de overtreding die Nederland de penalty opleverde waaruit Van Vossen gelijk zou maken. Foto: Louis van de Vuurst Gerard van Leur van DOS scoorden, respectievelijk in 1923 en 1938, al binnen een minuut in hun debuutwedstrijd. Voor de volledigheid: ook Guus Drager en Ronald Koeman scoorden in hun eerste interland als Ajacied, maar beiden hadden voordien al namens hun vorige club het Oranje om de schouders gehangen. In totaal leverde Ajax in het seizoen 1992- 93 negen spelers voor de nationale zaak: alleen Frank de Boer speelde alle zeven wedstrijden mee, zij het niet altijd de volle negentig minuten. Verder waren present: Menzo (3 maal), Bergkamp (6), Roy (1), Blind (2), Silooy (3), Jonk (4), Overmars (4) en Ronald de Boer (1). Voor Silooy betekende zijn 23e interland, in Oslo tegen Noorwegen, een terugkeer na drie en een half jaar afwezigheid; hij was er voor het laatst bij tegen Israël, op 4 januari 1989. Behalve de beide debutanten kwam ook Dennis Bergkamp nog tot scoren: hij deed dat vier maal. Verder was er een uitgebreid weerzien met oude clubmakkers: niet minder dan tien stuks maakten hun opwachting in het PRESENTATIEGIDS AJAX '93/'94 115

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 115