Eén familie Ajax Supporters-vereniging Op initiatief van het bestuur van de AFC Ajax is op 1 mei 1992 de officiële Ajax Supportersvereniging opgericht. Uit een groep enthousiaste mensen, met totaal verschillende achtergronden, is een bestuur geformeerd dat de opdracht kreeg om de Supportersvereniging van de grond te krijgen. Dat lukte voortreffelijk want de Ajax Supportersvereniging is inmiddels een springlevende, bruisende club met een ledental dat nog steeds toeneemt. De leden van de Ajax Supportersvereniging kunnen gebruik maken van tal van voordelen. Eén van de belangrijkste voordelen is de mogelijkheid om toegangskaarten te claimen voor alle thuiswedstrijden van Ajax. Zowel voor de competitie als voor de Europa Cup. Van die gelegenheid werd in het afgelopen seizoen massaal gebruik gemaakt, zeker wat betreft de toppers in de competitie en de wedstrijden in het UEFA Cup-toernooi. De aktiviteiten van de Ajax Supportersvereniging beperken zich niet slechts tot het aanreiken van mogelijkheden om aan kaartjes te komen. Verre van dat. De Supportersvereniging zet zich in om van al die duizenden Ajax-fans in heel den lande, maar ook die van ver buiten de landsgrenzen (en dat zijn er vele) één grote Ajax-familie te maken. Om dat te bewerkstelligen organiseert de vereniging manifestaties waarbij club en supporters dichter bij elkaar komen. In het eerste jaar vond er één aktiviteit plaats die de band tussen club en supporters in hoge mate versterkte. Tijdens een nieuwjaarsreceptie waren meer dan 2000 leden van de supportersvereniging maar ook het Ajax bestuur, de technische staf en de spelers aanwezig. Het werd een enorm succes dat natuurlijk voor herhaling vatbaar is. De nieuwjaarsreceptie 1994 staat dan ook met stip genoteerd in de agenda van de Supportersvereniging. Jaarlijks wordt in juni een groot voetbaltoernooi georganiseerd voor en door de supporters van Ajax. Dit jaar namen 64 elftallen (dames en heren deel. Volgend jaar hoopt de Ajax Supportersvereniging op een deelnemersveld van 100 teams. Het Ajax Supporterstoernooi wordt steevast opgeluisterd door de aanwezigheid van spelers van het eerste elftal en leden van de technische staf en het bestuur. Samen met sponsor LOOK MODE organiseert de Ajax Supportersvereniging de verkiezing van de beste Ajax-speler van het seizoen. De laatste titel ging naar de scheidende Dennis Bergkamp, die de meeste stemmen van de Ajax supporters kreeg. Voorafgaande aan de laatste thuiswedstrijd van Ajax in het seizoen 1992 - 1993 werd hij door LOOK MODE en de Ajax Supportersvereniging geëerd met de Rinus Michels-trofee. De vroegere trainer van Ajax en het Nederlands Elftal stemde er in toe dat zijn naam aan de verkiezing van de Ajacied van het Jaar werd verbonden. Net als het afgelopen seizoen zullen de leden van de Supportersvereniging regelmatig aanbiedingen van exclusieve Ajax-artikelen ontvangen. In het seizoen 1993 - 1994 zullen de aktiviteiten van de Ajax Supportersvereniging worden uitgebreid. Louis van Gaal was met de voltallige Ajax-selectie aanwezig op de nieuwjaarsreceptie van de Ajax Supportersvereniging. Foto: Louis van de Vuurst Vóór aanvang van het seizoen was er voor de leden een exclusieve gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe met de nieuwe selectie. Dat gebeurde tijdens een uitstekend bezochte Supportersdag annex ruilbeurs. Ook deze happening zal het volgend jaar weer op het programma staan. Nieuw is ook de mogelijkheid om zich via een Gezinslidmaatschap aan de Ajax Supportersvereniging te verbinden. Daarnaast kunnen ook seizoenkaarthouders zich voor een vriendelijke prijs aanmelden als lid van de Supportersvereniging. Beide vormen kosten f35,-. Voor het gezinslidmaatschap is het wel vereist dat één van de leden van het gezin een basislidmaatschap van f50,- neemt. Hoe wordt u lid van de Ajax-familie? Heel eenvoudig! Stuur een briefje naar de Ajax Supportersvereniging, Postbus 94082, 1090 GB Amsterdam, om ook lid te worden van de Ajax Supportersvereniging. Naast de aktiviteiten blijft u uiteraard profiteren van het voorrecht met voorrang toegangskaarten te kopen. Daarnaast biedt de Ajax Supporters Clubcard ook nog andere interessante voordelen. PRESENTATIEGIDS AJAX '93 '94 111

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 111